ششمین جلسه دادگاه عوامل تروریستی داعش آغاز شد

تهران- ایرنا- ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده عوامل تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم امام راحل آغاز شد.

ششمین جلسه دادگاه عوامل تروریستی داعش آغاز شد

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، ششمین جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه ١٥ دادگاه انقلاب اسلامی تهران امروز -دوشنبه- به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به صورت علنی در حال برگزاری است.

بر اساس این گزارش پنج جلسه قبل به ترتیب در تاریخ های هشتم، نهم، دهم، پانزدهم و شانزدهم اردیبهشت برگزار شد و نماینده دادستان در جلسه نخست کیفرخواست هشت متهم را قرائت کرد.

جلسه دوم دادگاه عمدتا به دفاعیات متهم ردیف اول به نام «س.م» در برابر اتهامات وارده گذشت و در جلسه سوم هم متهم ردیف دوم در جایگاه حاضر شد.

در جلسه چهارم که شنبه این هفته برگزار شد متهم ردیف سوم به نام «ر.ب» برای دفاع در برابر عناوین اتهامی معاونت در افساد فی‌الارض مستوجب اعدام، جعل شناسنامه و کارت ملی و خرید، حمل و نگهداری اسلحه و مهمات سبک و سنگین، در جایگاه حاضر شد و به سوالات قاضی صلواتی پاسخ داد.

او که مدعی بود با داعش همکاری نداشته، گفته بود، با سفارش فردی به نام « الف» برای وارد کردن مهمانان این فرد به کشور به مرز رفت و یک هفته این مهمانان را که درحقیقت عوامل تروریستی داعش بوده اند، در منزل یکی از دوستانش اسکان داد.

«م.م» متهم ردیف چهارم در پنجمین جلسه پس از تفهیم اتهام شدن از سوی رئیس دادگاه دایر بر معاونت بر افساد فی الارض در جایگاه حاضر شد و در برابر اتهام وارده از خود دفاع کرد.

به گزارش ایرنا، آغاز جلسه ششم دادگاه با درخواست رعایت نظم از حاضران در جلسه، توسط رئیس دادگاه با استناد به موادی از قانون آیین دادرسی کیفری همراه بود.

ادامه دارد...

گزارش مشکل
تروريستمتهم ردیف