برخی به علت نا آگاهی به حقوق دیگران تجاوز می کنند

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: برخی مردم آگاهی حقوقی درستی ندارند و به حق دیگران تجاوز می کنند، یا ممکن است به دلیل ناآگاهی نوعی کلاهبرداری هم صورت گیرد و بسیاری از پرونده های قضایی در کشور به علت بی اطلاعی و ناآگاهی مردم تشکیل می شود.

برخی به علت نا آگاهی به حقوق دیگران تجاوز می کنند

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی روز یکشنبه در جریان بازدید از سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران در جمع خبرنگاران افزود: با ارتقای آگاهی های مردم هم از اشتباه های مردم جلوگیری می شود و هم اینکه خود مردم دچار بی قانونی نمی شوند یا اینکه دیگران از آنها سوء استفاده نمی کنند، چون بسیاری از پرونده های قضایی بر اثر بی اطلاعی مردم تشکیل می شود. بنابراین تا جایی که می توانیم باید آگاهی مردم را افزایش می دهیم تا جلوی کلاه رفتن سر مردم را بگیریم.

وی درباره اهمیت حضور معاونت فرهنگی در نمایشگاه کتاب تهران گفت: امسال برای اولین بار معاونت فرهنگی قوه قضاییه غرفه ای را در نمایشگاه کتاب راه اندازی کرد و بخشی کوچک از فعالیت های خودش را برای مردم به نمایش گذاشته است.

وی تصریح کرد: تعدادی از تیزرها و برنامه های تلویزیونی و بروشورهای تبلیغاتی و آگاهی بخشی برای مردم به نمایش گذاشته شده است و همچنین در غرفه این معاونت، مشاوره حقوقی به مردم با حضور قضات داده می شود و این یک خدمت رایگان در اختیار مردم است، البته این کار نمادین است و نشان می دهد قوه قضائیه درصدد این است که هرچه بیشتر آگاهی حقوقی مردم ارتقا یابد.

معاون فرهنگی قوه قضائیه افزود: یکی از تلاش های ما در زمینه افزایش آگاهی مردم از مسائل حقوقی است. تاکنون بیش از 80 مورد تیزر تلویزیونی تولید شده است، تمام این برنامه ها در راستای ارتقای آگاهی عمومی و حقوقی مردم است و امیدواریم بیش از این نیز برنامه هایی برای این موضوع داشته باشیم البته در شبکه های مجازی هم فعالیت هایی داریم.

وی تصریح کرد: نمایشگاه کتاب نیز زمینه ای نمادین برای ارتباط بیشتر مردم با فضای فرهنگی قوه قضائیه است. البته در تمام مقاطع مختلف سعی می کنیم مشاوره حقوقی به مردم بدهیم و پایگاههای اطلاع رسانی قوه قضاییه نیز به مردم مشاوره ارائه می دهند.

سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «نه به کتاب نخواندن» از 12 اردیبهشت در محل مصلای امام خمینی (ره) دایر شده است و تا 22 اردیبهشت به فعالیت خود ادامه می دهد.