پنجمین جلسه دادگاه عوامل تروریستی داعش امروز برگزار شد

تهران - ایرنا - پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده عوامل تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم امام راحل امروز برگزار شد.

پنجمین جلسه دادگاه عوامل تروریستی داعش امروز برگزار شد

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، پنجمین جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه ١٥ دادگاه انقلاب اسلامی تهران امروز- یکشنبه- به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به صورت علنی در حال برگزاری است.

بر اساس این گزارش چهار جلسه قبل به ترتیب در تاریخ های هشتم، نهم، دهم و پانزدهم اردیبهشت برگزار شد که نماینده دادستان در جلسه نخست کیفرخواست هشت متهم را قرائت کرد.

جلسه دوم دادگاه عمدتا به دفاعیات متهم ردیف اول به نام «س.م» در برابر اتهامات وارده گذشت و در جلسه سوم هم متهم ردیف دوم در جایگاه حاضر شد.

در جلسه چهارم که روز گذشته برگزار شد متهم ردیف سوم به نام « ر.ب» برای دفاع در برابر عناوین اتهام معاونت در افساد فی‌الارض مستوجب اعدام، جعل شناسنامه و کارت ملی و خرید، حمل و نگهداری اسلحه و مهمات سبک و سنگین، در جایگاه حاضر شد و به سوالات قاضی صلواتی پاسخ داد.

او که مدعی بود با داعش همکاری نداشته گفته بود، با سفارش فردی به نام « الف» برای وارد کردن مهمانان این فرد به کشور به مرز رفت و یک هفته این مهمانان را که درحقیقت عوامل تروریستی داعش بوده اند، در منزل یکی از دوستانش اسکان داد.

ادامه دارد...