پدر سنگدل دخترش را دار زد

با توجه به ترک خانه توسط مادر، پدر از این فرصت استفاده کرده، با قمه به سروصورت نگار زده و در ادامه با طناب وی را به دار می‌آویزد. مددکار موسسه خیریه مهرآفرین می‌گوید: پدر سنگدل تمامی این اعمال را با گوشی خود فیلم و عکس می‌گیرد و پس

​پدر سنگدل با قمه به دختر ١٧ساله‌اش حمله می‌کند، سر وی را می‌شکافد و کودک معلول خود را به دار می‌آویزد.

به گزارش شهروند، نگار ١٧ساله معلولیت جسمی دارد، مبتلا به بیماری هیدروسفال و معلولیت جسمی حرکتی است و همراه با خانواده‌اش در یکی از محلات کرج زندگی می‌کند.

نگار زندگی سختی را داشته و دارد و علاوه بر معلولیتی که با آن دست‌و‌پنجه نرم می‌کند بارها مورد آزار و اذیت پدرش هم قرار گرفته است. وی یک برادر ١٠ساله و یک خواهر ٦ماهه دارد و مادر نگار به دلیل اختلافش با همسر و ارتباط همسرش با زن دیگر خانه را ترک کرده و به منزل خواهرش رفته است.

این‌روزها خبرهای زیادی از کودک‌آزاری در شهرهای مختلف ازجمله ماهشهر، تهران، مشهد و... منتشر می‌شود و ظاهرا قرار هم نیست حمایتی از این کودکان معصوم صورت گیرد، چراکه با گذشت سال‌ها هنوز تکلیف لایحه حمایت از کودکان در مجلس مشخص نیست.

رقیه موسوی، مددکار موسسه خیریه مهرآفرین شعبه کرج درخصوص آزار و اذیت نگار توسط پدرش می‌گوید: در تاریخ ١٠اردیبهشت‌ماه کودک به موسسه مهرآفرین معرفی شد.

پس از مصاحبه با اقوام و مادر و طبق اظهارات آنها مشخص شد نگار توسط پدرش مورد کودک‌آزاری قرار گرفته و به بیمارستان ارجاع شده است.

با توجه به ترک خانه توسط مادر، پدر از این فرصت استفاده کرده، با قمه به سروصورت نگار زده و در ادامه با طناب وی را به دار می‌آویزد. مددکار موسسه خیریه مهرآفرین می‌گوید: پدر سنگدل تمامی این اعمال را با گوشی خود فیلم و عکس می‌گیرد و پس

از این‌که کودک معصوم تاب آورده و زنده می‌ماند، پدر برایدر امان ماندن از دست قانون سر کودک را بدون بی‌حسی در خانه بخیه می‌زند. پس از سه روز اعضای خانواده از این جریانات اطلاع پیدا کرده و کودک به یکی از بیمارستان‌های کرج ارجاع داده می‌شود.

وی می‌افزاید: نهم اردیبهشت‌ماه پدر بازداشت و راهی زندان می‌شود و در همان تاریخ جمجمه شکافته نگار تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد. با توجه به این‌که کودک توانایی حمایت از خود را نداشته و دارای معلولیت بوده، اعضای خانواده و اقوام با تأخیر مطلع شده‌اند. درحال حاضر کودک تحت‌درمان و حال عمومی‌اش رو به بهبود است. گفتنی است پدر نگار سابقه کودک‌آزاری داشته است.

اما آنچه می‌ماند آینده این کودک و خواهر و برادرش در سایه ضعف قانونی است که پدرشان بالاخره بعد از تحمل حبس کوتاهی آزاد می‌شود. این کابوسی است که این نوع کودکان علاوه‌بر رنج جسمی آن را هم باید تحمل ‌کنند. این خانواده نیاز به حمایت ما دارد که متعاقبا اعلام خواهیم کرد.