جزئیات دستگیری کلاهبردار میلیاردی در خمین

فرمانده انتظامی استان مرکزی جزئیات دستگیری کلاهبردار میلیاردی در استان مرکزی را تشریح کرد و گفت: ۴۰۰ نفر شاکی از متهم کلاهبرداری هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سردار کیومرث عزیزی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به دستگیری کلاهبردار میلیاردی در استان مرکزی اظهار داشت:‌ به دنبال وصول گزارش‌ها و چندین پرونده کلاهبرداری به پلیس آگاهی خمین، بررسی تخصصی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفت.

وی افزود: براساس تحقیقات از شاکیان پرونده مشخص شد فردی با وعده تحویل خودروهای لوکس و سودهای بالا از حدود 400 نفر از مردم شهر خمین در حدود 200 میلیارد ریال وجه نقد دریافت کرده و پس از وارد کردن خودروها، به جای تحویل آنها به واریزکنندگان وجه، اقدام به صدور چک بلامحل به سرمایه‌گذاران نموده و به صورت ناگهانی از شهرستان خمین متواری شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریخ کرد: با اعلام این گزارشات، تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس در شناسایی و دستگیری متهم فراری آغاز شد که با توجه به نارضایتی شاکیان پرونده با همکاری و مساعدت دستگاه قضائی، اقدامات تخصصی کارآگاهان برای دستگیری این فرد انجام گرفت تا اینکه در تحقیقاتی که چندین ماه به طول انجامید، مخفیگاه این فرد در یک مجتمع آپارتمانی در شهر اراک شناسایی شد.

سردار عزیزی ادامه داد: براساس هماهنگی انجام شده با مرجع قضائی، این فرد در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: باتوجه به اسناد موجود در مرکز 197 مال‌باختگان این پرونده تماس‌های بسیاری با سامانه 197 دفتر نظارت همگانی فرماندهی انتظامی استان از عملکرد کارآگاهان پلیس در دستگیری این فردقدردانی کردند.