کودک رزنی قربانی حمله سگ ها شد

همدان- ایرنا- معاون فرماندار رزن گفت: حمله گروهی چند قلاده سگ وحشی به یک پسر هفت ساله رزنی موجب مرگ وی شد.

کودک رزنی قربانی حمله سگ ها شد

علیرضا نوربخش روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این حادثه روز گذشته در حاشیه روستای حکان از توابع رزن رخ داد اضافه کرد: چند قلاده سگ به یک کودک حمله کرده و شدت جراحت وارده به این کودک بسیار عمیق بوده به گونه ای که کودک در سر صحنه جان خود را از دست داد.

معاون فرماندار رزن بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن در فصل جفت گیری حیوانات احتمال حمله آنها به جوامع انسانی بسیار زیاد است.

نوربخش افزود: چنانچه حیوانات درنده و وحشی هنگام جفت گیری احساس خطر کنند یا افرادی اقدام به سنگ پرانی به سمت آنها کنند به طور حتم به وی حمله ور می شوند.

وی همچنین نسبت به حمله گرگ نیز هشدار داد و افزود: با توجه به قرار گرفتن در فصل جفتگیری احتمال حمله این گونه جانوری زیاد است بنابراین باید بیش از گذشته مراقب بود.

به گزارش ایرنا اهالی 2 شهرستان رزن و بهار استان همدان از اوایل سال 90 تاکنون چندین نوبت مورد هجوم و حیوانات درنده به ویژه حمله گرگ قرار گرفته اند.

اواسط تیرماه سال 94 گرگ در سه نوبت وارد 2 روستای تخت و ملابداغ از توابع بخش سردرود شهرستان رزن شد و در 2 حادثه که در 2 روز متوالی رخ داد گرگ از ناحیه گردن و صورت یک دختر و پسر حدود چهارساله را در این 2 روستا زخمی کرد که با حضور به موقع اعضای خانواده گرگ متواری شد.

همچنین در سانحه سوم که برای دومین بار در روستای ملابداغ رخ داد یک قلاده گرگ قصد حمله به یک پدر و فرزند را داشت که با هیاهو و حضور همسایه ها گرگ پا به فرار گذاشت.

نیروی انتظامی شهرستان بهار نیز اواخر بهمن ماه سال 94 جسد یک مرد 30 ساله را در حواشی روستای رسول آباد (تاج آباد) کشف کردند که طبق بررسی های صورت گرفته این مرد طعمه حیوانات درنده شده بود به گونه ای که تنها بخشی از نیم تنه بدن آن باقی مانده بود.

در آخرین گزارش منتشره در ایرنا نیز گرگ در 2 نوبت 19 خرداد 95 اقدام به حمله به 2 کودک خردسال در روستای عمان از توابع بخش قروه درجزین شهرستان رزن کرد.

همچنین شهریور ماه سال 95 یک قلاده گرگ با حمله به گله گوسفندان در حاشیه روستای جامشلو بخش مرکزی شهرستان رزن 2 راس از آنها را تلف کرد.