کشف 843 کیلو موادمخدر در فارس

فرمانده انتظامی استان گفت: با تلاش مأموران انتظامی استان، 843 کیلو و 200 گرم مواد مخدر کشف و چهار دستگاه خودرو سواری متعلق به قاچاقچیان توقیف شده است.

به نقل از پایگاه خبری پلیس فارس، سردار احمدعلی گودرزی گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس با همکاری مأموران انتظامی شهرستان مهر، اقدام به کنترل خودروهای عبوری به صورت محسوس و نامحسوس در محورهای مواصلاتی کردند .

وی ادامه داد: با تلاش مأموران و انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی در این راستا چهار دستگاه خودرو پژو 405، پژو پارس، پراید و تیبا متعلق به قاچاقچیان شناسایی و توقیف شد‌.

فرمانده انتظامی استان فارس افزود: در بازرسی از این خودروها در مجموع 631 کیلوگرم حشیش و 212 کیلو و 200 گرم تریاک کشف و در این راستا 9 نفر قاچاقچی مواد مخدر دستگیر و به مرجع قضا‌یی معرفی شدند.

گودرزی با اشاره به اثرات سوء مواد مخدر در جامعه، تأکید کرد: همانند سال‌های گذشته یکی از اولویت‌های اصلی پلیس فارس مبارزه بی امان با پدیده شوم مواد مخدر، قاچاقچیان و سوداگران مرگ خواهد بود و مأموران جان بر کف انتظامی استان در این مسیر از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهند کرد‌.

سارقان درون خودرو با 111 فقره سرقت راهی زندان شدند

فرمانده انتظامی استان فارس همچنین از دستگیری دو نفر سارق درون خودرو با 111 فقره سرقت در شهرستان شیراز خبر داد‌.

گودرزی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت درون خودرو در شهرستان شیراز، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت‌.

وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان شیراز در حین گشت زنی  و با انجام اقدامات گسترده پلیسی و بررسی آثار و علائم به جا مانده در صحنه‌های سرقت موفق شدند دو نفر سارق را شناسایی و دستگیر کنند.

این مقام ارشد انتظامی، خاطر نشان کرد: براساس تحقیقات علمی و فنی پلیس، این سارقان حرفه‌ای و سابقه دار چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشتند و به 111 فقره سرقت درون خودرو اقرار کردند‌.

گودرزی با اشاره به اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند، اضافه کرد: تاکنون تعداد زیادی از شکات شناسایی شده و تلاش برای شناسایی سایر مالباختگان کماکان ادامه دارد‌.

فرمانده انتظامی استان فارس، رعایت نشدن نکات ایمنی را مهمترین عامل سوء استفاده سارقان عنوان کرد و گفت: طرح‌های مبارزه با سرقت در استان فارس با جدیت ادامه خواهد داشت و شهروندان با جدی گرفتن هشدارهای پلیس در رابطه با پیشگیری از انواع سرقت، می‌توانند پلیس را در راه مبارزه با سرقت یاری کنند.

با دستگیری 3 سارق در شیراز پرده از راز 26 فقره سرقت برداشته شد

فرمانده انتظامی شیراز نیز از دستگیری 3 نفر سارق و کشف 26 فقره سرقت درون خودرو در آن شهرستان خبر داد‌.

سرهنگ دلاور القاصی‌مهر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت درون خودرو در شهرستان شیراز، شناسایی و دستگیری عوامل سرقت در دستور کار ماموران قرار گرفت‌.

وی ادامه داد: تیم ویژه‌ای از ماموران پلیس شیراز با انجام اقدامات اطلاعاتی، 3 نفر سارق که اعضای یک باند بودند را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند‌.

القاصی مهر افزود: متهمان در بازجویی فنی و تحصصی در کلانتری پس از مواجه شدن با ادله و مستندات پلیس به 26 فقره سرقت درون خودرو در شیراز اقرار کردند‌.

فرمانده انتظامی شیراز با بیان اینکه کلیه صحنه‌های سرقت بازسازی و مالباختگان نیز شناسایی شده‌اند، خاطرنشان کرد: پیشگیری از جرائم نیازمند عزم همگانی است و از شهروندان درخواست می‌شود هرگونه موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند‌.