صاعقه جان دو جوان نهاوندی را گرفت

عباس اولیاسمیع در تشریح این خبر اظهار کرد: شب گذشته دو برادر 25 و 26 ساله از اهالی یکی از روستاها شهرستان نهاوند بر اثر اصابت صاعقه جان خود را از دست دادند.

صاعقه جان دو جوان نهاوندی را گرفت

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی همدان از مرگ دو جوان نهاوندی بر اثر اصابت صاعقه خبر داد.

به گزارش ایسنا، عباس اولیاسمیع در تشریح این خبر اظهار کرد: شب گذشته دو برادر 25 و 26 ساله از اهالی یکی از روستاها شهرستان نهاوند بر اثر اصابت صاعقه جان خود را از دست دادند.

وی افزود: ساعت 12 نیمه شب گذشته با اورژانس 115 تماس گرفته شد و مأموران اورژانس این دو جوان را به درمانگاه فیروزان نهاوند منتقل کردند که متأسفانه هر دو جان خود را از دست داده بودند.

اولیاسمیع تأکید کرد: شهروندان به هنگام بارندگی به ویژه در فصل بهار و پاییز نباید در مناطق کوهستانی، مرتفع، در دشت‌ها و نزدیک دکل‌های فلزی و اجسام فلزی قرار گیرند چرا که به هنگام بروز رعدوبرق تخلیه بار الکتریکی ابرها بر روی نقاط مرتفع زمین اتفاق می‌افتد.

وی خاطرنشان کرد: به هنگام تخلیه بار الکتریکی ابرها انرژی بسیار زیادی در زمین تخلیه می‌شود که در اثر برخورد با انسان موجب مرگ وی خواهد شد.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی همدان در پایان یادآور شد: سالانه مواردی از فوت شهروندان به علت بروز صاعقه اتفاق می‌افتد بنابراین لازم است مردم به توصیه‌های لازم در این زمینه توجه کنند.