پلیس مالزی: مهاجمان استاد فلسطینی در مالزی همدست داشتند

کوالالامپور - ایرنا - پلیس مالزی اعلام کرد: اطمینان دارد فرد سومی منتظر دو نفر مهاجم فادی البطش استاد فلسطینی بوده تا پس از ارتکاب جنایت، با خودروی اجاره ای آنها را فراری دهد.

کوالالامپور - ایرنا - پلیس مالزی اعلام کرد: اطمینان دارد فرد سومی منتظر دو نفر مهاجم «فادی البطش» استاد فلسطینی بوده تا پس از ارتکاب جنایت، با خودروی اجاره ای آنها را فراری دهد.

پلیس مالزی: مهاجمان استاد فلسطینی در مالزی همدست داشتند

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از روزنامه «استار» مالزی، «فادی البطش» استاد دانشگاه کوالالامپور مالزی (UniKL)، امام جماعت مسجدی در محله «ستاپاک» کوالالامپور در نزدیکی خانه‌اش بود که سحرگاه روز شنبه (1 اردیبهشت) هنگامی که برای اقامه نماز صبح در راه مسجد بود، توسط دو موتور سوار هدف حمله قرار گرفت و به ضرب بیش از 10 گلوله کشته شد.

پلیس مالزی که پیش از این موتور رها شده این دو عامل را پیدا کرده بود، امروز (جمعه) ماشین اجاره‌ای رها شده‌ای را یافته که عاملان این حمله به همراهی شخص سومی، از آن استفاده کرده بودند.

«فوزی محمد هارون» بازرس کل پلیس مالزی دراین زمینه گفت: پلیس مطمئن است اجاره کننده ماشین رها شده، در فاصله 5 دقیقه‌ای با محل ترور «فادی البطش»، منتظر آن دو بوده است.

بازرس کل پلیس مالزی درباره موقعیت کنونی این افراد بیان داشت: مطمئن نیستیم که این افراد همچنان در کشور باشند. ما از اینترپل خواسته‌ایم تا در این پرونده کمک کند و همچنین از همکارانمان در کشورهای منطقه خواسته‌ایم تا با ما همکاری کنند.

وی همچنین اظهار داشت که عاملان این ترور، پیش از حادثه در مکان‌های مختلفی در مالزی اقامت داشته اند.

پلیس پیش از این موفق شده بود عکسی از یکی از عاملان این ترور به دست آورد و اعلام کرده بود که آن‌ها به احتمال زیاد از اواخر ژانویه (بهمن 96) با پاسپورت جعلی وارد مالزی شده بودند.

خانواده «فادی البطش»، جنبش «حماس»، نزدیکان وی و بسیاری از نهادهای مدنی با توجه به نوع ارتکاب این جنایت، «موساد» سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی را مسئول این ترور دانسته اند.

پیکر «البطش» روز چهارشنبه پس از تشییع در مقابل خانه و مسجدی که امام جماعت آن بود، از مالزی به مقصد مصر انتقال یافت.