13 کشته در سانحه برخورد قطار و اتوبوس در هند

براثر برخورد قطار با اتوبوس حامل کودکان دبستانی در شهر کوشی نگر در ایالت اوتار پرادش در شمال هند 13 کودک کشته و هشت نفر دیگر مجروح شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای شبکه تلویزیونی 'ان دی تی وی' پلیس ایالت اوتار پرادش در روز پنجشنبه گفت: این اتوبوس هنگامی که مشغول انتقال 25 کودک به مدرسه بود بر روی ریل آهن با قطار سریع السیر برخورد کرد. 13 کودک در محل حادثه کشته و حال هشت کودک دیگر نیز وخیم گزارش شده است.

یوگی ادیتیانات سروزیر ایالت اوتار پرادش نیز گفت: راننده این اتوبوس هنگام عبور از خط راه آهن مشغول گوش دادن به موسیقی بوده و به اخطار های مسوول حاضر در این محل توجه نکرده است. این حادثه ناشی از بی توجهی کامل راننده اتوبوس به وقوع پیوسته است.

وی از مقامات این ایالت درخواست کرده است تا دلیل وقوع این حادثه را بررسی کنند.

نارندرا مودی نخست وزیر هند نیز با انشار پیامی اعلام کرد: من به شدت از شنیدن خبر تصادف اتوبوس حامل کودکان دبستانی ناراحت شدم. دولت اوتار پرادش اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

هند دارای گذرگاه های فراوان ریل آهن است که اغلب بدون علایم لازمه جهت اخطار به وسایل نقلیه در مورد نزدیک شدن قطار می باشند. رانندگان وسایل نقلیه نیز بدون توجه به اخطارهای موجود اقدام به رد شدن از ریل آهن می کنند.

بر اساس گزارش دولت هند، نزدیک به 15 هزار نفر همه ساله در خطوط ریلی هند جان خود را از دست می دهند.