مازندران میزبان ۷ شهید گمنام می شود

ساری - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران گفت: همزمان با ایام فاطمیه دوم، پیکر مطهر هفت شهید گمنام دفاع مقدس در مازندران تشییع و تدفین می شود.

مازندران میزبان ۷ شهید گمنام می شود

به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار عبدالله ملکی ظهر چهارشنبه در دومین جلسه هماهنگی تشییع شهدای گمنام در مازندران اظهار داشت: همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در فاطمیه دوم، پیکر مطهر هفت شهید گمنام دفاع مقدس در مازندران تشییع و تدفین می شود و قرار است این شهدا در شهرهای بهشهر،ساری، آمل و نور تشییع و خاکسپاری شوند.

وی با اشاره به اینکه پیش از این قرار بود در این ایام میزبان ده شهید گمنام باشیم، گفت: سه شهیدی که قرار بود در سلمانشهر تشییع شوند، با توجه به آماده نبودن زمین، مورد موافقت قرار نگرفت.

مدیرکل حفظ آثار مازندران با بیان اینکه شهدای گمنام روز هفتم اسفند توسط دو آمبولانس در معراج الشهدای تهران تحویل مسئولین استان خواهند شد، خاطرنشان کرد: شهدا در همین روز طی مراسم خاصی وارد استان مازندران خواهند شد و در شهرهای سوادکوه، پل سفید، قائمشهر و ساری مورد استقبال قرار خواهند گرفت و شهدای گمنام پس از استقبال، به حسینیه عاشقان کربلای سپاه ساری انتقال داده خواهند شد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم شب وداع با شهدای گمنام که شنبه ۷ اسفند بعد از نماز مغرب و عشاء در حسینیه عاشقان کربلای ساری برگزار می شود، عنوان کرد: این مراسم با مداحی مداحان اهل بیت، شعرخوانی و سخنرانی همراه خواهد بود.

سردار ملکی افزود: حضور نمادین آتش نشانان شهر ساری با لباس آتش نشانی یکی از برنامه های ویژه مراسم شب وداع با شهدای گمنام در حسینیه عاشقان کربلای ساری خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان نور میزبان دو شهید گمنام از عملیات کربلای چهار منطقه ام الرصاص و عملیات خیبر جزیره مجنون است، اظهار داشت: این دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور خاکسپاری خواهند شد.

وی افزود: شهرستان آمل میزبان یک شهید گمنام ۱۸ ساله از عملیات کربلای چهار  است که در دانشگاه علوم قرآنی آمل خاکسپاری خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار مازندران با اشاره به اینکه دو شهید گمنام دیگر میهمان مردم شهرستان بهشهر هستند، بیان کرد:  این دو شهید گمنام قرار است در دانشگاه فن آوری این شهرستان خاکسپاری شوند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه شهرستان ساری هم میزبان دو شهید گمنام است، افزود: قرار است یکی از این شهدا در دانشگاه پردیس فرهنگیان صدیقه طاهره و دیگری در دانشگاه پردیس فرهنگیان شریعتی خاکسپاری شود.

مدیرکل حفظ آثار مازندران افزود: مراسم تشییع دو شهید گمنام شهرستان ساری ساعت ۹ و ۳۰ صبح روز سه شنبه دهم اسفند از مسجد جامع ساری به سمت میدان شهدا برگزار و سپس شهدا به محل خاکسپاری انتقال داده خواهند شد، همچنین مراسم تشییع شهدای گمنام در شهرهای بهشهر، آمل و نور ساعت ۹:۳۰ صبح روز سه شنبه دهم اسفند برگزار می شود.

سردار ملکی با اشاره به شهادت ۱۶ آتش نشان پلاسکو، افزود: این شهدا در خط سرخ ایثارگری به شهادت رسیدند و نام شان به عنوان شهدای خدمت رسانی در تاریخ ثبت و ضبط خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار مازندران با بیان اینکه در حال حاضر ۲۶۶ شهید گمنام در مازندران تدفین شدند، گفت: با حساب این هفت شهید گمنام، ۲۷۳ شهید گمنام را در استان میزبان خواهیم بود.

وی همچنین به وجود ۵۸ یادمان شهدای گمنام در استان اشاره کرد و افزود: بقیه شهدای گمنام استان در مزار شهدا و یا امامزاده ها دفن شده اند.

x