مسئولان انتقال به پیام رسان‌های داخلی را از خود شروع کنند/ صاحب تلگرام، سر بر فرمان صهیونیست‌ها و آمریکایی‌هاست

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: تقویت و غنی سازی شبکه‌های داخلی، فرهنگ سازی برای مردم، جلوافتادن سران و مسئولین مملکت بر لغو حضور در این شبکه و ... از جمله کار‌هایی است که باید در راستای تقویت پیام رسان‌های داخلی انجام شود.

خبرگزاری میزان- آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: تقویت و غنی سازی شبکه‌های داخلی، فرهنگ سازی برای مردم، جلوافتادن سران و مسئولین مملکت بر لغو حضور در این شبکه و ... از جمله کار‌هایی است که باید در راستای تقویت پیام رسان‌های داخلی انجام شود.

مسئولان انتقال به پیام رسان‌های داخلی را از خود شروع کنند/ صاحب تلگرام، سر بر فرمان صهیونیست‌ها و آمریکایی‌هاست

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از حوزه، حضرت آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرای امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم بار دیگر به موضوع فضای مجازی اشاره کرد و گفت: فضای مجازی مانند آن است که بیگانه‌ای آمده و آهسته وارد منزل ما شده و درب باغ سبزی به ما نشان داده و امروز در خانه ما لانه کرده است و برخی باور کردند که وجود او برای زندگی ما ضروری است؛ حال فهمیدیم این بیگانه، عقائد، اخلاق جوانان، نظام و اقتصاد ما را هدف قرار داده است.

وی اظهار داشت: حال که فهمیدیم که این پیام رسان خارجی چنین مشکلاتی برای ما دارد، دیگر شک و تردید نباید داشته باشیم که گوش او را گرفته و بیرون بیاندازیم.

این مرجع تقلید ابراز داشت: بحمدالله این مسئله تقریبا به حالت اجماع رسیده است؛ اما برخی هنوز مخالفند و بیان می‌کنند که نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم؛ چرا نمی‌توانیم؟ ما می‌توانیم؛ اما ممکن است امروز به تمام مقصود نرسیده و روز‌های آینده به این هدف دست پیدا کنیم.

این استاد برجسته حوزه خاطرنشان ساخت: تقویت و غنی سازی شبکه‌های داخلی، فرهنگ سازی برای مردم، جلوافتادن سران و مسئولین مملکت بر لغو حضور در این شبکه و ... از جمله کار‌هایی است که باید در راستای تقویت پیام رسان‌های داخلی انجام شود.

این مفسر قرآن کریم تصریح کرد: با خروج از شبکه‌های پیام رسان خارجی، خطر بزرگی از جامعه برطرف می‌شود و ما در اغتشاشات اخیر دیدیم که چه فعالیت‌هایی در این شبکه‌ها انجام شده است.

آیت الله مکارم شیرازی بیان داشت: صاحب تلگرام، شخص یهودی روسی تبار است که سر بر فرمان صهیونیست‌ها و آمریکایی هاست؛ باید تلاش کنیم که روی پای خود ایستاده و ان شاءالله این مشکل با همت عموم برطرف شود.

وی  در ابتدای درس با اشاره به روایتی از نبی مکرم اسلام (ص)، اظهار داشت: حضرت در این حدیث فرمودند: «إذا أتی أحدَکم خادمُه بطعامه قد کفاه علاجه و دخانه فلیجلسه معه فإن لم یجلسه معه فلیناوله أکله أو أکلتین/ وقتی خادم شما غذائی می آورد که آن را تهیه کرده و دود آن را خورده باید وی را با خویشتن بنشاند و اگر او را ننشاند یک یا دو لقمه به او بدهد».

این مرجع تقلید ابراز داشت: یکی از مشکلات در طول تاریخ بشریت اختلاف طبقاتی است که امروز هم وجود دارد؛ امروز در جامعه آمریکا می‌بینید که سفیدپوستان با سیاه پوستان چه رفتاری داشته و خیلی راحت آنان را می‌کشند و حقوق نامساوی دارند.

اسلام مخالف با فاصله طبقاتی است

این استاد برجسته حوزه خاطرنشان ساخت: اسلام مخالف با فاصله طبقاتی است و حتی اذان گوی نبی مکرم اسلام (ص) بلال حبشی سیاه پوست بوده است؛ رسول اکرم (ص) از محیطی که آن اختلاف طبقاتی و مسئله بردگی و خشونت وجود داشت، چنین اخلاقی را ترویج کرده و عمل می‌کردند.

معظم له تصریح کرد: امیدواریم ما نیز گرفتار خودبرتربینی نشده و بتوانیم این معنا را در عمل نشان دهیم و اجرا نماییم.