اندونزی: گزارش کشته شدن رهبر اندونزیایی داعش بررسی می شود

کوالالامپور - ایرنا - واحد مبارزه با تروریسم اندونزی اعلام کرد: اگرچه برخی گزارش‌ها حاکی از کشته شدن یک رهبر اندونزیایی گروه تروریستی داعش در شرق سوریه است اما نهادهای ذیربط در اندونزی هنوز این موضوع را تایید نکرده اند.

اندونزی: گزارش کشته شدن رهبر اندونزیایی داعش بررسی می شود

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روزنامه «استریت تایمز»، برخی گزارش ها حاکی از آن است که «باهرومشاه» تبعه اندونزیایی عضو گروه تروریستی داعش ، سه شنبه گذشته (28 فروردین) در منطقه «هاجین» در شمال شهر «ابوکمال» سوریه، در حملات نظامیان کشته شده است.

«آرماناتها ناصر» از سخنگویان وزارت خارجه اندونزی دراین زمینه اعلام کرد سفارتخانه این کشور در سوریه مشغول بررسی این موضوع است اما قتل «باهرومشاه» را هنوز تأیید نکرده است.

واحد مبارزه با تروریسم اندونزی نیز اعلام کرد: پیام اینترنتی دریافت شده مبنی بر کشته شدن «باهرومشاه» را به طور جدی پیگیری می‌کند.

استریت تایمز به نقل از یک مقام رسمی مبارزه با تروریسم اندونزی نوشت: تأیید شدن مرگ «باهرومشاه» نیازمند زمان است .

«باهرومشاه» رهبر یگان مسلح «نوسانتارا» متشکل از تروریست‌های جنوب شرق آسیا و عضو داعش معرفی می‌شود.همچنین از وی به عنوان یکی از بانیان تشکیل شاخه گروه تروریستی داعش در «مراوی» واقع در جنوب فیلیپین نیز نام برده اند.

بر اساس آمار منتشر شده از واحد مبارزه با تروریسم اندونزی، بیش از 600 اندونزیایی شامل 166 کودک و زن برای ملحق شدن به داعش، به سوریه سفر کرده اند.

پدیده «تروریسم» در جنوب شرق آسیا از معضلات جدی امنیتی محسوب می‌شود، به طوری که استرالیا و کشورهای دهگانه عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) چندی پیش در پی اجلاس دو روزه «آ.سه.آن – استرالیا» قرارداد همکاری برای مبارزه با تروریسم امضا کردند.