فروشنده لبنیاتی حساب مشتریان را خالی می کرد

تهران - ایرنا - پلیس در اعلام مهمترین حوادث 24 ساعت گذشته از دستگیری فروشنده لبنیاتی خبر داد که با استفاده از دستگاه اسکیمر و به بهانه کوتاه بودن سیم آن با سوء استفاده از اعتماد مشتریان، کارت بانکی آنان را دریافت کرده و حساب‌ بانکی‌ شان را خالی می‌ کرد.

فروشنده لبنیاتی حساب مشتریان را خالی می کرد

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ دوم مرتضی ابوطالبی گفت: فردی با طرح شکایت در دادسرا به همراه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و اذعان داشت، شب گذشته حدود ساعت 0030 بامداد، پیام‌های بانکی پشت سر هم برایم ارسال شد که متوجه شدم از کارتم در حالی که در اختیارم است طی چندین تراکنش حدود 3 میلیون تومان اقدام به خرید شده است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: با توجه به حساسیت موضوع پیگیری پرونده در دستور کار قرار گرفت و طی 24 ساعت متهم پرونده دستگیر شد که در بازجویی از متهم مشخص شد وی در حدود 600 میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ ابوطالبی گفت: متهم که فروشنده یک لبنباتی بوده، پس از اخذ کارت و رمز آن به بهانه کوتاه بودن سیم دستگاه pos، در زیر میز به وسیله دستگاه اسکیر اقدام به کپی‌برداری از کارت خریدار کرده و سپس با دستگاه کارتخوان تراکنش مورد نظر را انجام داده و رسید و کارت را تحویل مشتری داده که در اولین فرصت از کپی صورت گرفته سوء استفاده کرده و اقدام به کلاهبرداری کرده است.

**اختلافات میان دو همکار به فضای مجازی کشیده شد

سرهنگ حسن کوره بلاغی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان آذربایجان غربی از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که موجبات آزار و اذیت برای همکار خود را در فضای مجازی فراهم آورده بود.

وی افزود: با مراجعه فردی از شهروندان مبنی بر ایجاد مزاحمت در یکی از شبکه‌های اجتماعی برای وی و خانواده اش که منجر به هتک حیثت ‌و آبروریزی وی شده بود، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با‌ بررسی‌های فنی و پلیسی خاص متهم مورد نظر پرونده شناسایی و با دستور مقام قضایی به این پلیس دلالت داده شد. در تحقیقات به عمل آمده از وی و با مشاهده مستندات پرونده اعتراف کرده و اعلام داشت که بنده با شاکی همکار هستم و به دلیل رقابتی که با هم در محل کار داشتیم منجر به درگیری لفظی میان ما گردید، بنده نیز به قصد تلافی و انتقام جویی اقدام به انتشار مطالبی توهین آمیزی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نسبت به وی کردم.

**کشف 5 میلیارد ریال کالای قاچاق در چهارمحال و بختیاری

سردار غلام عباس غلام زاده فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری از کشف محموله قاچاق به ارزش 5 میلیارد ریال در محورهای مواصلاتی استان، خبر داد و گفت: به دنبال کسب خبری مبنی بر حمل کالای قاچاق از محورهای مواصلاتی استان به سمت استان های مرکزی کشور موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ماموران در محور «یاسوج - لردگان» به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک و آن را متوقف کردند. ماموران در بازرسی از این خودرو 130 دستگاه سم پاش به ارزش 5 میلیارد ریال کشف و یک نفر را نیز دستگیر کردند.

**کامیون حامل کالای قاچاق در لارستان توقیف شد

سرهنگ حسین دیندارلو فرمانده انتظامی لارستان استان فارس از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف 47 دستگاه موتور و پنل کولر گازی قاچاق به ارزش 2 میلیارد ریال در آن شهرستان خبر داد و گفت: ماموران انتظامی شهرستان لارستان هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به یک دستگاه کامیون مظنون و آن را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران موفق شدند در بازرسی از این خودرو، 47 دستگاه موتور و پنل کولر گازی فاقد مجوز و مدارک قانونی را که به صورت ماهرانه ای در کامیون جاسازی شده بود، کشف کنند.

فرمانده انتظامی لارستان با بیان اینکه در این خصوص راننده خودرو دستگیر و به مقام قضائی تحویل داده شد، تصریح کرد: ارزش ریالی این محموله قاچاق 2 میلیارد ریال برآورد شده است.

**کلاهبرداری با ترفند فروش خودرو

سرهنگ علی صادقی فرمانده انتظامی شهرستان تیران و کرون استان اصفهان از دستگیری فردی که در پوشش بنگاه فروش خودرو مبلغ 10 میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری و متواری بود خبر داد و گفت: در پی وصول شکایاتی مبنی بر اینکه فردی با راه اندازی یک بنگاه معاملاتی خودرو در شهرستان «تیران و کرون» از شهروندان کلاهبرداری و متواری شده بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام یک سری کارهای تخصصی موفق شدند این فرد را که 3 ماه متواری بود شناسایی و در یکی از شهرستان های همجوار دستگیر کنند.

سرهنگ صادقی با اشاره به اینکه فرد کلاهبردار مبلغ 10 میلیارد ریال از شهروندان تحت عنوان ودیعه خرید خودرو دریافت و متواری شده بود، گفت: در این رابطه پرونده ای تشکیل و متهم برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

**سارق جواهر فروشی تجریش به دام پلیس افتاد

سرهنگ 'علیرضا ناصری نژاد' رئیس کلانتری 101 تجریش از دستگیری سارق جواهر فروشی های تجریش خبر داد و گفت: متهم به 10 فقره سرقت معترف شد.

وی افزود: پس از وقوع چند فقره سرقت از طلا و جواهر فروشی های تجریش، تیمی از ماموران کلانتری به طور ویژه شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان را در دستور کار قرار دادند تا اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که سارق پس از اغفال متصدی مغازه از ویترین، تعدادی طلا و جواهر کش می رفته است.

ناصری نژاد افزود: در تحقیقات مشخص شد که متهم یکی از سارقان حرفه ای است که پس از تمام شدن مدت مرخصی به زندان برنگشته و اکنون تحت تعقیب است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه مخفیگاه سارق در ستارخان شناسایی شد و ماموران موفق به دستگیری وی شدند، تصریح کرد: با دستگیری سارق، مالخر اموال مسروقه نیز شناسایی و دستگیر شد و هر دو متهم، تحت بازجویی اولیه قرار گرفتند.

**پلمب 2 انبار داروی گیاهی قاچاق

سرهنگ یداله حسن پور رئیس پلیس آگاهی استان کرمان از کشف داروهای گیاهی قاچاق دپو شده در 2 انبار به ارزش تقریبی 5 میلیارد ریال خبر داد و گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی با انجام کار اطلاعاتی از دپوی مقدار زیادی داروی قاچاق در 2 انبار بزرگ در شهر کرمان مطلع شدند.

وی افزود: پس از تکمیل تحقیقات و با هماهنگی مقام قضائی انبارها مورد بازرسی قرار گرفتند و در آن ها انواع داورهای عطاری وارداتی شامل زنجبیل، کاکائو، ذرت، پودر نارگیل و مواردی از این دست که فاقد اسناد و مدارک گمرگی بودند، کشف شد.

سرهنگ حسن پور اضافه کرد: کالاهای کشف شده به ارزش تقریبی 5 میلیارد ریال به مراجع ذی صلاح تحویل و صاحبان آن نیز که 2 نفر بودند به مراجع قضائی معرفی شدند.

**توقیف محموله میلیاردی لوازم یدکی دوچرخه در شهرضا

سرهنگ 'محمد حسین بابا کلانی فرمانده انتظامی شهرستان «شهرضا» استان اصفهان از کشف یک محموله لوازم یدکی خارجی دوچرخه به ارزش 2 میلیارد ریال و دستگیری یک قاچاقچی خبر داد و گفت: ماموران انتظامی مستقر در ایستگاه بازرسی شهید «امامی» شهرستان «شهرضا» حین کنترل خودروهای عبوری، یک دستگاه کامیون کشنده را که از جنوب کشور به مقصد تهران در حرکت بود، برای بررسی مدارک و محموله متوقف کردند.

وی افزود: این خودرو حامل تعداد 376 کارتن لوازم یدکی خارجی دوچرخه بدون مجوز کمرگ بود که ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان 2 میلیارد ریال اعلام شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: در این خصوص راننده خودرو دستگیر و برای اقدامات قانونی، تحویل مراجع قضائی شد.