دو روایت متفاوت از جنایت فلکه چهارم خزانه

متهم پرونده نزاع و درگیری منجر به جنایت در منطقه خزانه دستگیر شد. این درحالی است که دو روایت مختلف در این پرونده وجود دارد و تحقیقات درخصوص بررسی و صحت آنها در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفته است.

به گزارش شهروند، ساعت ٢٣ روز ٢٤ فروردین امسال وقوع یک درگیری در فلکه چهارم خزانه- کوچه نعیمی به کلانتری ١٦٠ خزانه اعلام شد. بلافاصله مأموران کلانتری در محل حاضر و در همان بررسی اولیه مشخص شد جوانی ١٧ساله بر اثر اصابت ضربات جسم تیز، به قتل رسیده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ٢٧ تهران، تحقیقات برای شناسایی و دستگیری قاتل در دستور کار کارآگاهان ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. در همان تحقیقات میدانی اولیه، عامل جنایت به نام «ناصر» ٢٧ساله شناسایی شد.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت با شناسایی شاهدان صحنه جنایت به تحقیق از آنها پرداختند. دختر و پسرجوانی که به همراه مقتول در درگیری حضور داشتند، در اظهاراتی مشابه عنوان کردند که درگیری بین مقتول و یکی از جوان‌های محل رخ داده و پس از اعتراض مقتول به نحوه نگاه‌کردن قاتل به دختر جوان همراه وی آغاز شده است.

روایت اول از پرونده

دخترجوان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «زمانی که ناصر مرا به نزدیکی خانه‌مان رساند، من از موتور پیاده شدم. ناصر به همراه دوستش قصد ترک محل را داشت. در همین زمان یکی از جوان‌های محل که از خانه‌شان بیرون آمده بود، با نگاهش مرا تعقیب کرد و همین موضوع باعث شد تا ناصر به او اعتراض کرده و از موتور پیاده شود. به دنبال ناصر، دوست ناصر نیز از موتور پیاده شد و ناگهان درگیری آغاز شد. در همین زمان، قاتل داخل خانه‌اش رفت و پس از دقایقی کوتاه با یک چاقو به خیابان آمد. او ناصر را از ناحیه ران پا با چاقو زد و دوست ناصر نیز از ناحیه صورت چاقو خورد و پس از آن از محل متواری شد.»

روایت دوم

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران در ادامه رسیدگی به پرونده به محل سکونت «ناصر» رفته و اطلاع پیدا کردند که او بلافاصله پس از وقوع جنایت از محل متواری شده است. همزمان با آغاز تحقیقات برای دستگیری ناصر، مشاوره با خانواده ناصر برای همکاری آنها با پلیس نیز انجام شد و سرانجام روز اول اردیبهشت‌ماه، ناصر به همراه اعضای خانواده‌اش به اداره دهم مراجعه کرد اما در اظهاراتش عنوان کرد که در مرگ مقتول دخالتی نداشته است.

ناصر در روایتی متفاوت از روایت اول ابتدا مدعی شد که در زمان انداختن کیسه زباله به داخل سطل زباله متوجه جوانی شده است که از ناحیه ران پا چاقو خورده و او به هیچ عنوان در درگیری شرکت نداشته است. اما در ادامه، در اظهارات جدیدی گفت: «زمانی که با مقتول و دوستش درگیر شدم، مقتول چاقوی همراه خودش را از زیر لباس خارج کرد و به سمت من حمله‌ور شد. طی درگیری شدیدی که با مقتول پیدا کردم، ناگهان چاقو بدون آن‌که دست من باشد، به پای او برخورد کرد و او روی زمین افتاد و پس از آن من از محل فرار کردم.»

سرهنگ حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران، درباره این پرونده گفت: «بررسی اظهارات متفاوت از سوی طرفین پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته و متهم اصلی پرونده با قرار بازداشت موقت و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار دارد.»

گزارش مشکل