غرق شدگی دو نفر در رودخانه بر اثر سیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: دو نفر از روستای چبد بخش بازفت بر اثر وقوع سیل امروز، در رودخانه غرق شدند و یک نفر نیز در سرمور میانکوه بر اثر صاعقه جان خود را از دست داد.

به گزارش ایسنا، «سیداحمد مرتضوی» اظهار کرد: با وجود وسعت بارش‌ها طی ساعت‌های اخیر در چهارمحال و بختیاری که موجب سیل و آب‌گرفتگی درشهرستان‌های کوهرنگ، فارسان، لردگان، کیار و اردل شد، 13 تیم عملیاتی متشکل از 45 امدادگر و نجات‌گر با استفاده از 13 دستگاه خودرو کمک دار و با تجهیزات کامل امدادی به این مناطق اعزام شدند .

وی افزود: در این حوادث که شامل طغیان رودخانه همراه با رعد و برق و صاعقه بود متاسفانه سه نفر از هم استانی‌ها جان خود را از دست دادند.

مرتضوی ادامه داد: این افراد شامل دو نفر از روستای چبد بخش بازفت بودند که در رودخانه غرق شدند و یک نفر نیز در سرمور میانکوه بر اثر صاعقه جان خود را از دست داده است.

وی تصریح کرد: در شهرستان اردل نیز در منطقه لندی دو چوپان ناپدید شدند که تیم‌های جستجو و نجات کوهستان به منطقه اعزام شدند و در حال جستجو هستند.

مرتضوی یادآور شد: از عموم مردم استان بویژه عشایران، درخواست می‌شود که در زمان‌های بارش باران و رعد و برق از هر نوع سفر و یا صعود به ارتفاعات و نزدیکی رودخانه‌ها خودداری کنند .