فرار مرد کارخانه‌دار از پرداخت نفقه او را نقره داغ کرد/ زن حکم نفقه و اجرای مهریه را همزمان از دادگاه گرفت

مرد ثروتمندی که اعتقاد به پرداخت نفقه نداشت، توسط همسرش نقره داغ شد و حالا علاوه بر نفقه باید مهریه زن را نیز بپردازد.

فرار مرد کارخانه‌دار از پرداخت نفقه او را نقره داغ کرد/ زن حکم نفقه و اجرای مهریه را همزمان از دادگاه گرفت

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، زنی ۲۵ ساله با مراجعه به دادگاه خانواده یک شهید محلاتی دادخواست مهریه خود را به قاضی دادگاه ارائه کرد.

وی با بیان اینکه شوهرم طی این دو سال یک ریال هم به من خرجی نداده است، گفت: مهریه‌ام ۱۱۰ سکه بهار آزادی است که شوهرم باید آن را بپردازد.

زن 25 ساله با اشاره به اینکه بار‌ها به همسرم اعلام کردم اگر به من خرجی ندهد، مهریه‌ام را به اجرا می‌گذارم، افزود: شوهرم به خرجی دادن اعتقادی ندارد و این موضوع را قبول نمی‌کند.

مرد در دادگاه حاضر بود و در مقابل قاضی با بیان اینکه از پدرم به ارث بردم که به زن نباید خرجی داد، افزود: توان پرداخت مهریه همسرم برای من بسیار آسان است، اما این اقدام را انجام نمی‌دهم تا بداند نباید برای هر چیزی به دادگاه بیاید.

وی ادامه داد: وقتی امروز همسرم برای مهریه به دادگاه می‌آید، فردا برای طلاق دادخواست خواهد داد.

زن در ادامه با اشاره به اینکه قول می‌دهم اگر مهریه‌ام را بپردازد هرگز دیگر به دادگاه نیایم، گفت: همسرم وضع مالی خوبی دارد و کارخانه‌دار است، بنابراین توان پرداخت را دارد.

وی افزود: مهریه ام را تمام و کمال می‌خواهم و در این زمینه کوتاه نمی‌آیم.

زن در ادامه با بیان اینکه شوهرش به خیریه‌های مختلف نیز کمک می‌کند، اما به همسرش روا ندارد، افزود: درخواست پرداخت مهریه‌ام را دارم و اگر آن را نپردازد باید تمام خرجی این دو سالم را بپردازد و از این به بعد نیز این رویه ادامه پیدا می‌کند.

مرد در ادامه با اشاره به اینکه مهریه همسرم را نمی‌پردازم، گفت: همسرم نباید لجبازی می‌کرد.

قاضی خطاب به زن بیان کرد: آیا همسرتان توان پرداخت مهریه را دارد؟

زن گفت: بله به راحتی هم نفقه و هم مهریه من را می‌تواند پرداخت کند.

بعد از ارائه مدارک از سوی زن جوان، قاضی دادگاه بعد از چند ثانیه سکوت، زن و مرد را به مصالحه دعوت و مرد را محکوم به پرداخت مهریه زن و نفقه ماهانه کرد و در نهایت پرونده مختومه اعلام شد.

گزارش مشکل
طلاقمهریهنفقه