انگیزه مرموز برای جنایت در قهوه‌خانه

مردی که در یک قهوه‌خانه دست به قتل زده، با وجود اعتراف به جرمش، انگیزه اصلی خود را از این جنایت بیان نمی‌کند.

مردی که در یک قهوه‌خانه دست به قتل زده، با وجود اعتراف به جرمش، انگیزه اصلی خود را از این جنایت بیان نمی‌کند.

به گزارش شرق، ساعت ١٧ روز جمعه دو هفته پیش کشف جسد جوانی ٢١ ساله به نام مهرداد در داخل اتاقک استراحت یک قهوه‌خانه به کلانتری لواسان اعلام شد.

با حضور مأموران در محل کشف جسد و تأیید خبر اولیه، بلافاصله موضوع به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی و بازپرس کشیک دادگاه عمومی و انقلاب لواسان اطلاع داده و تحقیقات تخصصی دراین‌باره آغاز شد.

بررسی صحنه جنایت نشان داد مقتول بر اثر ضربات متعدد جسم تیز به ناحیه سینه و شکم به قتل رسیده و قاتل پس از ارتکاب جنایت اقدام به سرقت دستگاه ضبط‌صوت کرده است. با توجه به تحقیقات انجام‌شده و اطلاعات به‌دست‌آمده مبنی‌بر وجود سابقه اختلاف و درگیری میان مقتول و خانواده همسر سابقش، در مراحل اولیه رسیدگی به پرونده تحقیقات روی اعضای خانواده همسر سابق مهرداد متمرکز شد، اما در ادامه و با کشف دستگاه Recorder در بیابان‌های محدوده ارتکاب جنایت و بررسی تصاویر به‌دست‌آمده از زمان جنایت، قاتل به نام عبدالله. م (٢٠ ساله) مورد شناسایی قرار گرفت. کارآگاهان با شناسایی عامل جنایت به محل سکونت او در منطقه لواسان رفتند و اطلاع پیدا کردند این مرد هم‌زمان با وقوع قتل ناپدید شده و اعضای خانواده‌اش نیز مدعی هستند از وی اطلاعی در اختیار ندارند، اما در ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان باخبر شدند عبدالله درحال‌حاضر در کارخانه‌ای متروکه در منطقه کیانشهر که دامادشان (همسر خواهر متهم) در آنجا به‌عنوان نگهبان مشغول به کار است مخفی شده و قصد دارد در فرصتی مناسب و به صورت غیرقانونی از طریق مرزهای شرق کشور متواری شود.

بلافاصله مخفیگاه متهم به‌صورت دقیق شناسایی و او روز سه‌شنبه هفته پیش در مخفیگاهش دستگیر و به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با توجه به شواهد و دلایل به‌دست‌آمده از محل جنایت، متهم به‌ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اقرار کرد، اما درخصوص انگیزه اصلی جنایت تاکنون اظهارات متفاوت و متناقضی را عنوان کرده است. متهم با صدور قرار بازداشت موقت از سوی رئیس شعبه ١٠١ دادگاه عمومی و انقلاب لواسان، برای مشخص‌شدن انگیزه واقعی جنایت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.