سه نفر از عشایر مفقودی در ایذه پیدا شدند

اهواز - ایرنا - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: سه نفر از هشت نفر عشایر کوچ رو که در کوه چور ایذه در استان خوزستان براثر مه غلیظ و بارش برف مفقود شده بودند ، روز دوشنبه پیدا شدند.

سه نفر از عشایر مفقودی در ایذه پیدا شدند

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان،صادق سلامت افزود: سه نفر از عشایر در کوه چور ایذه توسط عوامل این جمعیت و اهالی محلی پیدا و در منطقه امن مستقر شدند.

وی با بیان اینکه اقلام مورد نیاز امدادی در اختیار این عشایر قرار گرفت گفت: جستجو برای پیدا کردن سایر مفقودان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، شامگاه یکشنبه به دلیل بارش برف و مه غلیظ در کوه چور ایذه حد فاصل ممبین - بازفت، هشت نفر از عشایر کوچ‌رو مفقود شدند که به دنبال آن، یک تیم امدادی از هلال احمر ایذه به منطقه اعزام شد.

بارش برف یکشنبه شب در ارتفاعات ایذه ، دهدز، و منگشت قلعه تل در باغملک گزارش شده که بنا به اعلام هواشناسی خوزستان در این نقاط ایستگاه سنجش میزان بارش برف وجود ندارد.

بنا به اعلام هواشناسی خوزستان بارش برف در ارتفاعات و نقاط مرتفع شمال شرق خوزستان نیز امروز دوشنبه تا اواسط وقت سه شنبه مورد انتظار است.

** ریزش کوه در جاده ایذه - دهدز پاکسازی شد

ایذه - ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای دهدز اعلام کرد: ریزش کوه که روز دوشنبه در جاده ایذه - دهدز رخ داده بود، با تلاش راهداران پاکسازی و تردد در آن جریان دارد.

کیوان آبسته روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: به دنبال بارندگی شدید در شهرستان ایذه، از بامداد امروز در چند نوبت شاهد ریزش کوه در جاده ایذه - دهدز در نزدیکی تونل های شد کارون3 و روستای لپر بودیم که با تلاش عوامل راهداری بازگشایی شد.

وی افزود: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و حضور به موقع ماموران راهداری هم اکنون جاده ایذه - دهدز - لردگان(چهارمحال و بختیاری)باز بوده و تردد در آنها در حال انجام است.

آبسته، با اشاره به آماده باش راهداران با تجهیزات و ماشین آلات این اداره، یادآور شد: دو گروه راهداری با هدف امداد رسانی و تسهیل تردد وسایل نقلیه و رفع مشکلات احتمالی در حوزه دهدز به ایذه و دهدز لردگان در حال گشت زنی هستند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای دهدز افزود: با توجه به ادامه بارش ها و لغزنده بودن جاده ها، و تردد کوچ عشایر، رانندگان با احتیاط، صبر و حوصله بیشتر رانندگی کنند تا از بروز حوادث ناگوار و تصادفات جلوگیری شود.

بناربراین گزارش، ریزش کوه در این جاده خسارتی نداشته است.

جاده ایذه - دهدز - لردگان از مسیرهای ارتباطی خوزستان به استان چهارمحال بختیاری و اصفهان است.