واکنش بهزیستی به انتشار فیلم تنبیه کودکان اوتیسم در رشت

تهران- ایرنا- در پی انتشار فیلم تنبیه کودکان دارای اختلالات طیف اتیسم، در مرکز سرای مهربانی استان گیلان در شبکه‌های بیگانه تحت عنوان (افشای فیلم مداربسته یک مرکز کودکان اتیستیک)، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی اعلام کرد: با خاطیان این حادثه که مربوط به سال گذشته است، برخورد شده و اقدامات لازم برای پیشگیری از چنین حوادثی آغاز شده است.

واکنش بهزیستی به انتشار فیلم تنبیه کودکان اوتیسم در رشت

به گزارش ایرنا از سازمان بهزیستی، حسین نحوی نژاد اظهار کرد: هدف این سازمان از تاسیس مراکز اقامت موقت کمک به کاهش فشارهای روانی در خانواده‌ها و حفظ ارتباط موثر کودک و خانواده بوده است. به همین منظور حساسیت ویژه‌ای در جذب نیرو و اعطای مجوز به افراد ذی‌صلاح و متخصص وجود دارد.

وی ادامه داد: این گونه اتفاقات در هر سازمان و دستگاهی احتمال رخ دادن دارد و در رابطه با اتفاقی که در این مرکز صورت گرفته است، بهزیستی به طور ویژه برخورد خود را آغاز کرده است و در این زمینه به نتایجی هم رسیده است و تمهیداتی برای جلوگیری از این اتفاقات پیش‌بینی کرده است.

وی تصریح کرد: انتشار نیافتن این گونه اخبار دلیل بر بی اطلاعی سازمان بهزیستی نیست و مداخلات قانونی بهنگام از طرف مسئولان صورت پذیرفته و مطابق با قوانین با تخلفات برخورد شده است.

معاون سازمان بهزیستی گفت: فقط به منظور جلوگیری از تشویش اذهان عمومی و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از انتشار این اقدامات خودداری می‌شود.

نحوی نژاد افزود: پر واضح است، هدف رسانه‌های بیگانه که با جمهوری اسلامی ایران عناد دارند از پخش این فیلم‌ها از بین بردن و خدشه دار کردن خدمات جمهوری اسلامی ایران به معلولان است.

وی گفت: نظارت بر عملکرد مراکز از محورهای اساسی برنامه‌ریزی در بهزیستی بوده و خواهد بود.