تصادفات منجر به فوت در تهران 25درصد کاهش یافت

تهران ـ ایرنا ـ رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: آمار تصادفات ایام نوروز 97نسبت به مدت مشابه سال قبل شهر تهران در بخش های منجر به فوت 25درصد، خسارتی 11 درصد و منجر به جرح 10 درصد کاهش یافته است.

تصادفات منجر به فوت در تهران 25درصد کاهش یافت

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی رانندگی تهران بزرگ، سردار محمدرضا مهماندار افزود: این‌ آمار نشاندهنده عملکرد خوب پلیس در سطح شهر تهران در کاهش تصادفات و کنترل تخلفات رانندگی است.

وی اظهار کرد: در چند سال گذشته تهران به یکی از مراکز گردشگری تبدیل شده و هر سال تعداد زیادی از هموطنان برای بازدید از اماکن زیارتی، تاریخی و تفریحی به تهران سفر می‌کنند که این موضوع وظیفه ما را سنگین می‌کند.

مهمانداراضافه کرد: ترافیک سنگینی که در روزهای معمول در تهران شاهدیم، در ایام نوروز وجود ندارد و این مسئله باعث افزایش سرعت در بزرگراه‌ها می‌شود که می‌تواند یکی از عوامل خطرساز برای بروز تصادفات باشد.

وی اضافه کرد : به همین خاطر ما برنامه‌های خود را در قالب 2 موضوع طبقه‌بندی و اجرا کردیم تا ضمن اینکه در این ایام به همشهریان و هموطنان عزیز خدمت ارائه می‌دهیم، شاهد کاهش تصادفات نیز باشیم.

مهماندار اظهار داشت: در بحث اقدامات آموزشی و فرهنگی 12 غرفه ثابت و 2 غرفه سیار را در ورودی‌ها و خروجی‌های شهر تهران و همچنین در اماکن پر مراجعه داشتیم و اقلام مختلف در حوزه فرهنگ ترافیک را توزیع کردیم.

وی ادامه داد: ضمن اینکه عوامل حاضر در این غرفه‌ها نسبت به راهنمایی مسافرین هم اقدام می‌کردند و اگر مسئله‌ای در حوزه شناخت شهر تهران بود، نسبت به آن اطلاع‌رسانی صورت می‌گرفت.

وی با اشاره به اقدامات عملیاتی پلیس راهور تهران بزرگ در ایام نوروز گفت: از سوی دیگر اقداماتی هم در حوزه عملیاتی انجام دادیم تا بتوانیم میزان تصادفات و سرعت وسایل نقلیه را کنترل کنیم. علاوه بر دوربین‌هایی که در سطح شهر به‌صورت ثابت وجود داشت و توسط پلیس هم رصد می‌شد، در 50 نقطه از بزرگراه‌های شهر تهران دوربین‌های سیار کنترل سرعت را مستقر کردیم.

مهماندار گفت: تیم‌های کنترل نامحسوس ترافیک را هم فعال کردیم و در این ایام به‌صورت شبانه‌روزی در سطح شهر بودند و با تخلفات حادثه‌ساز برخورد می‌کردند تا بتوانند امنیت و آرامش مسافرین و ساکنین شهر تهران را فراهم کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره اثرات اجرای این طرح گفت: حضور گسترده همکاران من در تقاطع‌ها، میادین و خصوصاً نقاطی که محل مراجعه بود، از موارد برجسته‌ای است که در این طرح دنبال کردیم و توانستیم حضور پررنگی را در سطح شهر داشته باشیم تا هم به مسافرین کمک کنیم و هم تصادفات را در اسرع وقت جمع‌آوری کنیم.

مهماندار درباره برگشتن وضعیت طرح ترافیک به وضعیت عادی نیز گفت: از صبح روز چهاردهم طرح ترافیک به حالت عادی خود برگشته و کسانی که در سال 96 مجوز ورود به طرح ترافیک داشته‌اند می‌توانند تا پایان فروردین ماه نیز در این محدوده تردد کنند.