توصیه های شرکت گاز به زلزله زدگان سرپل ذهاب

تهران - ایرنا - سخنگوی شرکت ملی گاز ایران به شهروندان سرپل ذهاب که امروز زلزله 5.3 ریشتری را تجربه کردند، هشدار داد در صورت استشمام بوی گاز به هیچ وجه تاسیسات و دستگاه های مربوطه را دستکاری نکنند.

توصیه های شرکت گاز به زلزله زدگان سرپل ذهاب

«مجید بوجارزاده» عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا از زلزله زدگان خواست در صورت بروز هر گونه مشکلی در سیستم گازرسانی، مراتب را به همکاران شرکت گاز منطقه کرمانشاه یا شماره تلفن 194 اطلاع دهند تا گروه های کارشناسی برای رفع مشکل در محل حضور یابند.

زمین لرزه ای به بزرگی 5.3 ریشتر ساعت 13 و پنج دقیقه امروز (یکشنبه) شهرستان سرپل ذهاب در استان کرمانشاه را لرزاند.

بوجارزاده در ادامه افزود: در پی وقوع این زلزله تا این ساعت هیچ اختلالی در سیستم گازرسانی منطقه گزارش نشده است.

وی ادامه داد: بعید می دانم حتی در مناطقی که در زلزله بیست و یکم آبان ماه پارسال آسیب دیده بود، به دلیل این زلزله دوباره در سیستم گاز مشکل پیش بیاید.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد «تاسیسات تعمیر شده و قطعات تعویضی در ساختمان های واقع در مناطق زلزله زده از استانداردهای لازم برخوردارند و ایمنی و استحکام خوبی برای مقاومت برابر لرزش زمین در آنها پیش بینی شده است».

براساس گزارش موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه در عمق هفت کیلومتری زمین و در طول 45.81 و عرض 34.42 رخ داده است.

این زمین لرزه در کرمانشاه و شهرستان های غربی و شمال غرب استان کرمانشاه احساس شد و بیشتر مردم به خیابان ها ریختند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه نیز در گفت و گو با ایرنا شمار زخمی های این زلزله را 18 نفر اعلام کرد.

بیست و یکم آبان ماه پارسال زمین لرزه 7.3 ریشتری در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 زخمی بر جای گذاشت.