6 پلیس در شورش زندانی در مکزیک کشته شدند

تهران - ایرنا - خبرگزاری فرانسه گزارش داد: مقام های دولتی مکزیک اعلام کردند که هفت نفر از جمله شش پلیس در جریان شورش در زندانی در شرق این کشور کشته شدند.

6 پلیس در شورش زندانی در مکزیک کشته شدند

این خبرگزاری امروز (دوشنبه) در گزارش خود افزود: مقام های مزبور گفتند که ماموران پلیس قصد داشتند گروهی از زندانیان بسیار خطرناک را از زندان «لا توما» در ایالت «وراکروز» به مکان دیگری منتقل کنند، اما زندانیان به شش تن از نیروهای پلیس حمله کردند و پس از محبوس کردنشان در فضایی محصور، آن مکان را به آتش کشیدند.

مقام های دولتی مکزیک یادآور شدند که نیروهای پلیس به دام افتاده بر اثر استنشاق دود، جان باختند. فرد هفتمی که هویتش فاش نشده است نیز در جریان این شورش کشته شد.

به علاوه، 15 پلیس نیز بر اثر شدت جراحات وارده در جریان این شورش در بیمارستان بستری و هفت زندانی نیز زخمی شده اند که حال دو تن از آنها وخیم است.

براساس این گزارش، نظامیان ارتش مکزیک برای کمک به پلیس ایالتی به منظور تحت کنترل قرار دادن اوضاع به محل شورش اعزام شدند.

ایالت وراکروز، یکی از ایالت هایی است که در معرض شدیدترین موج خشونت حاصل از عملیات قاچاقچیان مواد مخدر قرار دارد. این ایالت شاهد درگیری هایی شدیدی بین کارتل های قدرتمند مواد مخدر است.

شورش، حملات مرگبار و فرار از زندان، اموری رایج در زندان های مکزیک به شمار می رود. گروه های تبهکار اغلب کنترل داخل زندان ها را در دست می گیرند و برخی مقام های فاسد نیز با آنها همدست می شوند.

دفتر دفاع از حقوق بشر مکزیک در گزارش سال 2017 خود وجود مشکل در زندان های این کشور را تائید کرد و نسبت به شرایط بد و شلوغی زندان ها و بروز خشونت در آن هشدار داد.

شورش های مرگبار در زندان ها، مشکلی اصلی در سراسر آمریکای لاتین است. هفته گذشته، 68 نفر بر اثر وقوع آتش سوزی در جریان شورش در زندانی در ونزوئلا کشته شدند.