آتش‌ به جان کارتن‌خواب‌های مشهدی افتاد

مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد از حریق یک منزل مسکونی متروکه واقع در خیابان امام رضا(ع) که محل تجمع کارتن‌خواب‌ها بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، حسن جعفری درخصوص این حادثه اظهار کرد: بامداد امروز آتش‌سوزی در یک منزل مسکونی واقع در خیابان امام رضا ( ع) به سامانه تلفنی ۱۲۵ اطلاع داده شد. نیروهای چندین ایستگاه به منظور امدادرسانی در محل حاضر و نسبت به خاموش کردن حریق و نجات محبوسین اقدام کردند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد با اشاره به اینکه «سقف شیروانی منزل متروکه قدیمی درآتش شعله ور بود»، عنوان کرد: حریق این منزل قدیمی متروکه به مساحت تقریبی 100 متر که به محل تجمع معتادان کارتن خواب تبدیل شده بود، در حال سرایت به اماکن اقامتی مجاور بود.

جعفری با اشاره به حضور هفت کارتن خواب در این منزل متروکه ادامه داد : با توجه به گستردگی حریق و گرفتار شدن بیش از نیمی از ساختمان در آتش، این افراد به حیاط منزل پناه برده بودند که آنجا نیز به دلیل وجود دود و حرارت بسیار ناایمن و پر مخاطره بود.

وی در خصوص اقدامات آتش نشان‌ها خاطرنشان کرد: آتش نشان‌ها علاوه بر خاموش کردن حریق، عملیات جستجوی خود را آغاز کرده و خوش‌بختانه علی رغم مسدود بودن مسیر ورودی حیاط به دلیل تخریب شیروانی در اقدامی بهنگام موفق شدند ، هفت کارتن خواب محبوس در میان دود و آتش را به سلامت از محل حریق خارج کنند.