شورش زندانیان در ونزوئلا ۶۸ کشته برجای گذاشت

شورش و آتش سوزی در یک بازداشتگاه پلیس در ونزوئلا 68 کشته بر جای گذاشت. زندانیان اسلحه یک مامور نگهبان را دزدیدند و تختخواب ها را آتش زدند، که در پی این اتفاق «برخی از آنها در آتش سوخته و برخی دیگر بر اثر استنشاق دود خفه شدند.»

شورش زندانیان در ونزوئلا ۶۸ کشته برجای گذاشت

شورش و آتش سوزی در یک بازداشتگاه پلیس در ونزوئلا 68 کشته بر جای گذاشت.

به گزارش پنجشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «طارق ویلیام صعب» دادستان کل ونزوئلا در صفحه شخصی خود در تویتر نوشت: به دنبال حوادث تلخی که بر اثر آتش سوزی در مرکز پلیس ایالت کارابوبو رخ داد 68 نفر جان خود را از دست دادند. ما چهار مقام قضایی را برای رسیدگی به این حادثه غم انگیز مامور کردیم.

«کارلوس نیه تو» رئیس گروه حقوق بشری «پنجره ای رو به آزادی» گفت که زندانیان اسلحه یک مامور نگهبان را دزدیدند و تختخواب ها را آتش زدند، که در پی این اتفاق «برخی از آنها در آتش سوخته و برخی دیگر بر اثر استنشاق دود خفه شدند.»

نزدیکان زندانیان تلاش کردند که وارد مرکز پلیس شوند اما ماموران برای مقابله با آنها از گاز اشک آور استفاده کردند.

ونزوئلا با محدودیت فضای لازم برای زندانیان روبروست. اغلب افراد مظنون و یا کسانی که قرار است محاکمه شوند، به بازداشتگاه های پلیس فرستاده می شوند.

سال گذشته نیز 65 نفر بر اثر خشونت، سوءتغذیه و بیماری سل در زندان های ونزوئلا جان خود را از دست دادند.

همچنین در ماه اوت 2017، شورش در یک بازداشتگاه پلیس در ایالت «آمازوناس» 37 کشته و 14 زخمی بر جای گذاشت. در ماه آوریل 2017 نیز بر اثر درگیری میان زندانیان در شهر «بارسلونا» ونزوئلا 12 نفر کشته شدند.