204 کیلوگرم گوشت فاسد در پیشوا معدوم شد

تهران-ایرنا- رئیس دامپزشکی شهرستان پیشوا گفت : در راستای اجرای طرح نظارت نوروزی این اداره ، 204 کیلوگرم گوشت ، کله پاچه و فراورده های خام پروتئینی فاسد و تاریخ مصرف گذشته دراین شهرستان معدوم شد.

204 کیلوگرم گوشت فاسد در پیشوا معدوم شد

عبدالحسین محبی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت : طرح تشدید نظارت نوروزی دامپزشکی شهرستان پیشوا با هدف حفظ سلامت و امنیت غذایی مردم شهرستان و مسافران نوروزی با حضور تیم های ثابت و سیار از 25 اسفند سال گذشته آغاز شده و تا 14 فروردین ماه امسال ادامه خواهد داشت.

وی افزود: کارشناسان دامپزشکی در طول ایام برگزاری این طرح از کلیه اماکن تولیدی ، پخش، بسته بندی و عرضه فرآورده های خام دامی ، رستوران‌های بین‌راهی و درون شهری، سردخانه‌های مواد پروتئینی، مراکز تولید، نگهداری و عرضه انواع گوشت سفید و قرمزو آشپزخانه‌ها بازدید کرده و فعالیت آن ها را کنترل می کنند.

وی بیان کرد: از ابتدای شروع این طرح تا کنون ، کارشناسان دامپزشکی 204 کیلوگرم گوشت ، فراورده های خام پروتئینی و کله پاچه تاریخ مصرف گذشته و فاسد را شناسایی و پس از صورتجلسه ، در محل معدوم کردند.

محبی از مردم خواست تا در هنگام خرید مواد پروتئینی ، به تاریخ تولید و انقضا گوشت‌های بسته‌بندی شده دقت کرده و از خرید گوشت مرغ فاقد بسته بندی، گوشت قرمز فاقد مهر دامپزشکی، آلایش مرغ بدون بسته‌بندی و یا فرآورده‌های خام دامی با برچسب مخدوش خودداری کنند.

پیشوا با 80 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

صحن مطهر حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) ، برادر بلافصل امام رضا(ع) در شهرستان پیشوا واقع شده است.