مجروحیت ۳ هزار و ۴۴۶ نفر و ۴ فوتی بر اثر مواد محترقه / کاهش ۵۰ درصدی مصدومان چهارشنبه سوری

رئیس اورژانس کشور گفت: با ۳ هزار و ۴۴۶ مصدوم و ۴ فوتی در کشور، امسال تعداد مصدومین شب چهارشنبه سوری ۵۰ درصد کاهش داشته است.

خبرگزاری میزان- رئیس اورژانس کشور گفت: با ۳ هزار و ۴۴۶ مصدوم و ۴ فوتی در کشور، امسال تعداد مصدومین شب چهارشنبه سوری ۵۰ درصد کاهش داشته است.

مجروحیت ۳ هزار و ۴۴۶ نفر و ۴ فوتی بر اثر مواد محترقه / کاهش ۵۰ درصدی مصدومان چهارشنبه سوری

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبر گزاری میزان، پیر حسین کولیوند در خصوص آخرین آمار مصدومین چهارشنبه سوری سال ۹۶ گفت: نسبت به سال گذشته تعداد مصدومین چهارشنبه سوری در کل کشور ۵۰ درصد کاهش داشته است که جراحت از ناحیه دست و بعد از آن چشم بیشترین آمار مصدومیت امسال اعلام شده است.

وی افزود: بر اساس آمار اعلام شده بیشترین مصدومان مربوط به استان تهران بوده و در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری و هرمزگان کمترین مصدوم را به خود اختصاص داده است که در نهایت ۳۰ درصد از تعداد کل مصدومان عابر پیاده بوده و بیشترین مصدومان با میانگین سنی ۶ تا ۲۹ سال گزارش شده است.

رئیس اورژانس کشور خاطرنشان کرد:  تاکنون ۳ هزار و ۴۴۶ نفرمصدوم در کشور داشته ایم که از این تعداد ۸۲۵  نفر دچار سوختگی درجه دو وسه،۵۲ نفر قطع عضو شده اند. ۳۱۸ نفر از افراد قطع عضو بستری و ۱۱ نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته اند.

وی در پایان اذعان داشت: از ابتدای اسفندماه تاکنون ۱۴۴۷ مصدوم  دست 1113 مصدوم چشم و ۴ فوتی گزارش شده است.