افزون بر 188 هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز در گیلان کشف و ضبط شد

رشت - ایرنا - مأموران نیروی انتظامی گیلان در عملیات های مختلفی، افزون بر 188 هزار عدد موادمحترقه غیر مجاز در نقاط مختلف استان کشف و ضبط کردند.

به گزارش عصر سه شنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، فرمانده نیروی انتظامی شفت گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر انبار مواد محترقه در یکی از روستاها، ماموران پس از اطمینان از صحت موضوع، با هماهنگی مقام قضایی به محل مورد نظر اعزام شده و در بازرسی از آن، 11 هزار و 612 عدد انواع مواد محترقه کشف و ضبط شد.

سرهنگ علی صداقت از دستگیری 2 فروشنده 27 و 33 ساله و معرفی آنان به مقام قضایی برای سیر مراحل قانونی خبر داد.

فرمانده نیروی انتظامی انزلی نیز اظهار کرد: بدنبال اجرای طرح تشدید مبارزه با فروشندگان مواد محترقه، ماموران انتظامی از ابتدای اسفندماه جاری تاکنون، 114 هزار و 817 عدد انواع مواد محترقه کشف و ضبط کرده اند.

سرهنگ مجید حسینی با اشاره به دستگیری هفت فروشنده ، از معرفی دستگیرشدگان به مقام قضایی برای سیر مراحل قانونی خبر داد.

شهرستان های شفت و انزلی به ترتیب در 25 و 40 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارند.

فرمانده نیروی انتظامی لنگرود نیز گفت: ماموران انتظامی طی ماه جاری طرح های متعددی را برای جمع‌آوری مواد محترقه در سطح شهرستان به مرحله اجرا درآوردند و با هماهنگی مقام قضایی توانستند طی این مدت تعداد 18 نفر از فروشندگان مواد محترقه را دستگیر کنند.

سرهنگ مجید نیکوئی افزود: در اجرای طرح های مذکور 55 هزار و 48 عدد مواد محترقه کم خطر و 709 عدد مواد محترقه پر خطر کشف و ضبط شد.

فرمانده نیروی انتظامی املش نیز گفت: در راستای اجرای طرح جمع آوری مواد محترقه، ماموران انتظامی شهرستان پنج متهم را در زمینه تهیه و توزیع مواد محترقه دستگیر کردند.

سرهنگ احمد وکیل صادقی با اشاره به کشف و ضبط شش هزار و 400 عدد انواع مواد محترقه از مخفیگاه این متهمان ، از برخورد قاطع پلیس در برخورد با افرادی که در نظم و امنیت عمومی اختلالی ایجاد کنند، خبر داد.

شهرستان های لنگرود و املش به ترتیب در 60 و 70 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع هستند.