آتش به جان نخلستان های ناهوک سراوان افتاد

زاهدان - ایرنا - بخشدار جالق شهرستان سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: وقوع 2 مورد آتش سوزی عصر روز شنبه در نخلستانهای دهستان ناهوک از توابع این بخش بیش از 2 هزار نخل خرما را طعمه حریق کرد.

آتش به جان نخلستان های ناهوک سراوان افتاد

عبدالحکیم شاهمیری شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نخستین آتش سوزی که بعد ازظهر امروز در این منطقه آغاز شده بود با تلاش مردم محلی حدود ساعت 15 خاموش شد.

وی افزود: آتش سوزی دوم از ساعت 18 آغاز و پس از سه ساعت تلاش به طور موقت مهار شد.

وی ادامه داد: بیش از 2 هزار نخل پاجوش، بارور و 350 درخت شامل انار، انجیر، توت، هلو و زرد آلو در این اتش سوزی ها طعمه حریق شد.

وی خاطر نشان کرد: راه دسترسی مناسب برای ورود ماشین های آتش نشانی برای مهار کامل آتش سوزی وجود ندارد و باید تا طلوع آفتاب و روشن شدن کامل هوا صبر کرد.

شاهمیری اظهار داشت: همه ساله تعداد زیادی از نخیلات و درختان بخش جالق طعمه ی حریق می شود و از بین می روند.

بخشدار جالق تصریح کرد: به دلیل نبود ایستگاه آتش نشانی و نداشتن ماشین اطفای حریق و فاصله زیاد دهستان ناهوک از مرکز شهرستان و مرکز بخش جالق آتش سوزی ها خسارات زیادی را به بار می آورد.

وی ادامه داد: هرس نکردن برخی درختان خرما، انباشت شاخ و برگ و ضایعات نخیلات در میان نخلستانها موجب می شود با کوچک ترین وزش باد، آتش به سرعت شعله ور شده و تمام منطقه را در بر گیرد.

به گزارش ایرنا دهستان ناهوک از توابع بخش جالق شهرستان سراوان در 35 کیلومتری سراوان و 48 کیلومتری مرکز بخش جالق واقع شده که به دلیل نبود مرکز آتش نشانی و نداشتن ماشین اطفای حریق و فاصله زیاد از مرکز شهرستان و مرکز بخش همه ساله تعداد زیادی از نخیلات و درختان این دهستان طعمه ی حریق می شوند.

سراوان از توابع سیستان و بلوچستان در 347 کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز این استان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده است.