واحدهای صنفی توزیع‌‌کننده مواد محترقه غیرمجاز پلمپ می‌شوند

رشت - ایرنا - رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی گیلان گفت: واحدهای صنفی استان که اقدام به فروش و عرضه موادمحترقه غیرمجاز کنند، پلمپ می‌شوند.

واحدهای صنفی توزیع‌‌کننده مواد محترقه غیرمجاز پلمپ می‌شوند

به گزارش روز شنبه واحد اطلاع‌رسانی پلیس گیلان به ایرنا ، سرهنگ رضا محمدزاده اظهار داشت: همه مسئولان در موضوع عدم استفاده از مواد محترقه غیرمجاز، هم‌صدا هستند و مقرر شد مراجع صدور پروانه در قالب مکاتبه، جلسه، پیامک و سرکشی فیزیکی، آنان را توجیه و اطلاع‌رسانی لازم را داشته باشند.

وی افزود: هر ساله تعدادی از افراد که شمارشان در صنوف کم و اندک است و اعتقاد داریم که اکثر آنها فاقد پروانه و عدم آموزش هستند، به جهت کسب درآمد بیشتر اقدام به فروش مواد محترقه در کنار فعالیت صنفی خود به مردم می‌کنند که قطعاً پلیس در راستای امنیت، آسایش و آرامش مردم، بدون اغماض و با قاطعیت، با این افراد برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی گیلان ادامه داد: پلیس به‌منظور جلوگیری از هرگونه صدمات جانی و مالی به مردم، ابتدا اطلاع‌رسانی و مولفه پیشگیری را در اولویت کاری قرار داده و در صورت اصرار تعدادی به تخلف و برهم زدن نظم جامعه، از آنجایی که مصلحت جامعه بر مصلحت فرد مقدم است، با افراد خاطی و مخل امنیت و آرامش برابر مقررات برخورد می‌کند.

به گفته سرهنگ محمدزاده، تاکنون بیش از 2 میلیون و 480 هزار عدد انواع موادمحترقه غیرمجاز که تعدادی از آنها بسیار خطرناک و از نوع خمیری، کپسولی و ... هستند، کشف و ضبط شده؛ از این مقدار‏ 120 هزار عدد مواد محترقه از واحدهای صنفی کشف شده و 30 واحد صنفی در رسته های شغلی مختلف نیز در این خصوص اخطار پلمپ دریافت کرده اند و در آستانه جلوگیری از فعالیت هستند.

وی اضافه کرد:‌ میزان دستگیری تهیه‌ و توزیع‌کنندگان مواد محترقه غیرمجاز در استان، نسبت به زمان مشابه سال گذشته، 17 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به کاهش 10 درصدی کشفیات مواد محترقه غیرمجاز نسب به مدت زمان مشابه سال گذشته گفت: واحدهای صنفی اعم از انبارها یا هر رسته شغلی که اقدام به عرضه، فروش یا ساخت این قبیل اقلام کنند؛ در صورت شناسایی، ضمن اینکه فروشنده دستگیر و پرونده قضایی تشکیل می‌شود، واحد صنفی آنها نیز با طرح موضوع در کمیسیون نظارت برای ابطال پروانه، پلمپ و از فعالیت تا پایان تعطیلات نوروزی ممانعت می‌شود.