منتخبین دومین جشنواره ملی نوآوری و کسب و کار خواجه نصیر (اینوکاپ 2018 )

⁠⁣آیین پایانی دومین جشنواره ملی نوآوری و کسب‌ و کار خواجه نصیر برگزار شد.

مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی نوآوری و کسب‌وکار خواجه نصیر در تاریخ ۱۳ اسفند ماه ۹۶ برگزار شد. در این مراسم ۶ طرح برتر انتخاب و از آنها تقدیر به عمل آمد.

⁣جعفر روشنیان، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه خواجه نصیر:

در حال حاضر در این دانشگاه مهم‌ترین تکیه آموزش، موضوع کارآفرینی است. مهم‌ترین ضرورت فعلی کشور، پرداختن به مبحث کارآفرینی است.

⁣یک مرکز رشد در دانشکده مکانیک به زودی راه اندازی خواهد شد و در نظر داریم فضا‌های دیگری هم به مرک رشد اختصاص دهیم و امیدوارم بتوانیم با این تلاش به زودی پارک علم و فناوری تاسیس کنیم.

⁣اگر بخواهیم در کارآفرینی موفق شویم باید در شیوه آموزش تحول ایجاد کنیم.

منتخبین دومین جشنواره ملی نوآوری و کسب و کار خواجه نصیر (اینوکاپ 2018 )

⁣حامد ابراهیمی، مدیر مرکز رشد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی:

اینوکاپ با هدف اصلی شناسایی و کمک به رشد و بالندگی راه‌اندازی شد و ما سعی کردیم شبکه‌ای از افرادی که در فضای کسب‌وکار و کارآفرینی فعالیت دارند را فراهم کنیم.

⁣⁣محمرضا فرحی، داور اینوکاپ:

⁣استارت‌آپ‌ها متاسفانه تمایل زیادی دارند که بگویند ما در کوتاه مدت به نقطه سربه‌سر می‌رسیم.

⁣آمازون حتی وقتی وارد بورس شد همچنان ضررده بود.

⁣اگر کسب‌وکار‌ها خیلی زود به نقطه سربه‌سر برسند، یعنی کسب‌وکار‌های کوچکی در حد و اندازه یک SME است.

⁣کسب‌وکاری موفق است و می‌تواند بزرگ شود که در طولانی مدت به نقطه سربه‌سر برسد، اما در عوض بتواند همیشه رشد خود را حفظ کند.

⁣در اینوکاپ ۱۹۴ ایده ثبت شد و ۱۱ تیم توانستند به مرحله نهایی راه‌پیدا کنند.

ارایه‌ها:

اولین تیم ارایه‌دهنده، «لوکالین» است که بستری برای ایجاد ارتباط بی‌واسطه بین گردشگران و افراد بومی با هدف اشتراک تجربه‌ها ایجاد می‌کند. با استفاده از این بستر گردشگران با زندگی بومی مردم آشنا می‌شوند و افراد بومی هم فرصتی برای درآمدزایی بدست خواهند آورد.

«عمران نصیر» تیم بعدی است که با روش‌های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی سعی دارد وضعیت راه‌ها را تحلیل کند. هر ۲۴ ساعت ۴۳ نفر در تصادفات کشور کشته می‌شوند که راه‌ها سهم ۳۵ درصدی در این حوزه دارند.

«تولید کلاژن دریایی» تیم بعدی است که از استان هرمزگان در این رویداد شرکت کرده است. این تیم سعی دارد کلاژن جوان‌ساز دریایی را به شکل صنعتی به جای کلاژن مضر جانوان خشکی‌زی یا بوتاکس تولید کند.

تیم چهارم ارایه دهنده «نانو اف‌ام‌سی» است که ساخت تجهیزات پزشکی با استفاده از نانو فناوری به‌منظور رفع چالش‌های تجهیزات سنتی و ارایه کارایی بالاتر را انجام می‌دهد.

«روما» تیم بعدی اینوکاپ است که ارایه خواهد داد، رباتی انسان‌نما و اجتماعی که می‌تواند بعنوان یک مانکن متحرک و هوشمند در ویترین فروشگاه‌ها قرار بگیرد. تحرک و تعامل می‌تواند فروش را تا ۳۰۷ درصد افزایش دهد. روما ویترین را جذاب می‌کند و باعث بهتر دیدن شدن لباس‌ها خواهد شد. تیم روما در پاسخ به مرزشکن (disruptive) بودن ایده پاسخ دادند که؛ به همین دلیل و، چون هنوز پلن درآمدی دقیق ما مشخص نشده است، در بخش ایده‌ها ثبت‌نام کردیم.

«اسمارتر» اولین تیم ارایه‌دهنده در بخش کسب‌وکار است. رآکتور مداربسته تولید استیک انیدرید. بسیاری از کارخانه‌های ما در دوران تحریم به دلیل تحریم استیک انیدرید بسته شدند. این محصول در موارد نظامی، دارویی، نساجی و شکلات‌سازی کاربرد دارد. ما توانستیم این محصول را با مواد و فناوری بومی تولید کنیم و ایران ششمین کشوری است که به این فناوری دست پیدا کرده است.

«نسخه پیچ» تیم دوم بخش کسب‌وکار است که به دنبال تحویل آنلاین ساده و سریع دارو است. با تهیه یک عکس از نسخه، دارو یا لوازم آرایشی روز بعد در مکان و زمان دلخواه تحویل مشتری می‌شود. ما فروشگاه آنلاین دارو نیستیم و صرفا به دنبال تحویل ساده دارو به مشتری هستیم.

«بال‌های پرواز» تیم بعدی است که در پی حل مشکل آموزش در کشور است. به طور کلی سیستم آموزشی ما نیروی کاربردی تربیت نمی‌کند. هدف ما تغییر اوضاع و رسیدن به مدارس فناوری‌محور است. کم‌تر از شش ماه از شروع فعالیت ما گذشته است و در همین مدت توانسته‌ایم با مدارسی مانند البرز همکاری کنیم.

«سلام سالاد» به شکل تخصصی در حوزه فروش آنلاین سالاد فعالیت خواهد کرد. ۹۰ درصد تغذیه کاربران ناسالم است، کاربر می‌تواند به شکل کامل سالاد خود را شخصی‌سازی کند. فروش به مشتریان نهایی، ارتباط با سرویس‌های سفارش آنلاین غذا و فروش به مشتریان سازمانی، انواع روش‌های درآمدی ما هستند.

«گیم هرمس» بستری متمرکز برای ارتباط گیمر‌ها با یکدیگر چراکه بازار متمرکزی برای ارتباط بازی‌سازان و گیمر‌ها وجود ندارد. تلاش داریم در ابتدا وارد حوزه PC شده و سپس به سراغ کنسول و موبایل برویم که با این کار ۲۳ کاربر هدف بدست خواهیم آورد.

استارت‌آپ «لکس» برای کسانی که ضعف عضلانی دارند یا قطع نخاع هستند، شلوار لکس تولید می‌کند. ما چند رقیب داریم. تنها رقیب قوی ما رکس است. ما همه حرکات را با فشردن یک دکمه راحت کردیم. نمونه ما ۲۰ تا ۲۷ میلیون قیمت دارد. تولید انبوه محصولات ما را ارزانتر میکند. حداقل ۳۰ درصد از کارکنانمان را از میان افرادی که خودشان قطع نخاع هستند و از لکس استفاده میکنن، انتخاب میکنیم.

در پایان نیز برگزیدگان اینوکاپ مشخص شدند:

در بخش ایده‌ها به ترتیب تیم‌های روما، لوکالین و نانو اف‌ام‌سی به مقام‌های اول تا سوم دست پیدا کرده و موفق به کسب سه، دو و یک سکه بهار آزادی شدند.

منتخبین دومین جشنواره ملی نوآوری و کسب و کار خواجه نصیر (اینوکاپ 2018 )

مقام اول بخش ایده‌های نوآورانه تیم روما

منتخبین دومین جشنواره ملی نوآوری و کسب و کار خواجه نصیر (اینوکاپ 2018 )

مقام دوم بخش ایده‌های نوآورانه تیم لوکالین

منتخبین دومین جشنواره ملی نوآوری و کسب و کار خواجه نصیر (اینوکاپ 2018 )

مقام سوم بخش ایده‌های نوآورانه تیم نانو اف ام سی

همچنین در این بخش از تیم کلاژن دریایی هم تقدیر شد.

⁣همچنین ⁣در بخش ⁣⁣کسب و کار‌ها به ترتیب تیم‌های ⁣گیم هرمس، ⁣لکس و ⁣سلام سالاد به مقام‌های اول تا سوم دست پیدا کرده و موفق به کسب هفت، پنج و سه سکه بهار آزادی شدند.

منتخبین دومین جشنواره ملی نوآوری و کسب و کار خواجه نصیر (اینوکاپ 2018 )

مقام اول بخش طرح‌های کسب و کار تیم گیم هرمس

منتخبین دومین جشنواره ملی نوآوری و کسب و کار خواجه نصیر (اینوکاپ 2018 )

مقام دوم بخش طرح‌های کسب و کار تیم lex

منتخبین دومین جشنواره ملی نوآوری و کسب و کار خواجه نصیر (اینوکاپ 2018 )

مقام سوم بخش طرح‌های کسب و کار تیم سلام سالاد

علاوه بر سکه‌ها از طرف مجموعه هاستیران برای تیم‌های اول تا سوم مبالغ ۳۰۰،۲۰۰، ۱۰۰ هزار تومان کارت هدیه اعتباری

مجموعه ژاکت برای تیم‌های اول تا سوم مبالغ ۲۵۰، ۱۵۰، ۱۰۰ هزار تومان کارت هدیه اعتباری

همچنین هدیه ۱۲ میلیون تومانی برترین‌ها به تیم‌های اول تعلق گرفت.