دستاوردهای ۴۰ ساله نظام اسلامی برای جوانان تبیین شود

تهران- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تهران خواستار تبیین دستاوردهای ۴۰ ساله نظام اسلامی برای جوانان شد.

دستاوردهای ۴۰ ساله نظام اسلامی برای جوانان تبیین شود

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید محسن محمودی در جلسه ارزیابی ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی استان تهران طی سخنانی بیان کرد: توجه به نقاط قوت و ضعف مراسم دهه فجر بسیار تاثیر گذار است چرا که تحلیل درستی از مراسم خواهیم داشت و برای آینده می توانیم راه درست را انتخاب کنیم.

محمودی گفت: با تمام فراز و نشیب ها، نگرانی ها و دغدغه هایی که وجود داشت به تعبیر مقام معظم رهبری در ایام یوم الله ۲۲ بهمن یک حرکت معجزه گون رقم خورد و حضور مردم در صحنه راهپیمایی با شکوه مردم بدون هیچ گونه حاشیه جدی عزت ایران اسلامی را دوباره در معرض دید جهانیان گذاشت و مایه افتخار ملت ایران شد.

تقارن ۱۲ فروردین با ایام اعتکاف یک فرصت است

وی سپس به مراسم ۱۲ فروردین ماه اشاره کرد و گفت: ۱۲ فروردین در واقع عید حقیقی ملت ایران است یعنی روز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و باید این روز را به هر نحو ممکن گرامی بداریم اگر چه در تعطیلات سال نو واقع شده است ولی بالاخره اقداماتی را می توان انجام داد خصوصا یک فرصت بسیار خوب و استثنایی در این روز داریم و آن مراسم اعتکاف است.

محمودی گفت: در سراسر کشور جلسات، محافل مساجد در باب اعتکاف برگزار می شود و فرصتی است که می توان از آن استفاده کرد؛ در سازمان تبلیغات، امورمساجد و مجموعه هایی که به نوعی با اعتکاف مرتبط هستند بحث ۱۲ فروردین را به عنوان یک مسئله محوری در مراسم اعتکاف ملاحظه کنیم و در قالب تحلیل های سیاسی، تبیینی این را گرامی بدانیم.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تهران اضافه کرد: ستاد چهلمین سالگرد تشکیل شده است و با برنامه ریزی از ابتدای سال هر کدام از دستگاه ها در این رابطه ورود پیدا خواهند کرد.

جوانان در تحلیل درست دستاوردهای انقلاب دچار شبهه و تردید هستند

این مسئول عنوان کرد: ضمن این که ستاد دهه فجر را در سال آینده خواهیم داشت و قطعا در تمام مناسبت هایی که در طول سال جدید در پیش داریم بحث چهلمین سالگرد را جدی بگیریم و در این موضوع متمرکز شویم.

محمودی گفت: برگزاری مباحث تحلیلی، تبیینی و تحلیل دستاورد های سیاسی نظام اسلامی در نظر گرفته شود، چرا که جوانان ما در تحلیل درست دستاوردهای انقلاب دچار شبهه و تردید هستند.

وی افزود: باید در برابر هجمه وحشتناک دشمن در برابر انقلاب، ولایت فقیه و بر علیه ارزش های انقلاب و دستاورهای انقلاب روشن گری کنیم.