کشف افزون بر 63 هزار عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز در گیلان

رشت - ایرنا - مأموران نیروی انتظامی گیلان در عملیات های مختلفی، افزون بر 63 هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز در نقاط مختلف استان کشف و ضبط کردند.

کشف افزون بر 63 هزار عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز در گیلان

به گزارش روز سه شنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، فرمانده نیروی انتظامی رودبار گفت: ماموران کلانتری 11 حین کنترل خودروهای عبوری از مسیر جاده قدیم رودبار - منجیل، یک دستگاه سواری سمند را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ بابک علیزاده ادامه داد: در بازرسی از این خودرو، 43 هزار و 291 عدد مواد محترقه غیرمجاز به ارزش اقتصادی 50 میلیون ریال کشف و ضبط و متهمان 32، 30 و 29 ساله به مراجع قضایی معرفی شدند.

شهرستان رودبار در 67 کیلومتری جنوب مرکز استان گیلان واقع است.

فرمانده نیروی انتظامی آستانه اشرفیه نیز بیان کرد: برای پیشگیری از حوادث و وقایع ناگوار چهارشنبه آخر سال و مبارزه با قاچاقچیان مواد محترقه و اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده، طی یک عملیات، چهار هزار و یکصد عدد انواع موادمحترقه غیرمجاز توسط ماموران انتظامی کشف و شش فروشنده مواد محترقه دستگیر شدند.

سرهنگ عیسی روشن قلب ادامه داد: همچنین در عملیات دیگری، ماموران انتظامی پنج هزار عدد انواع مواد محترقه کشف و ضبط و چهار نفر را در این راستا دستگیر کردند.

سرهنگ محمود قاسمی فرمانده نیروی انتظامی لاهیجان نیز اظهار کرد: ماموران کلانتری 12 این شهرستان، فردی را شناسایی کردند که اقدام به نگهداری و توزیع مواد محترقه می‌کرد و در بازرسی از مخفیگاه این متهم، 11 هزار و 300 عدد مواد محترقه غیرمجاز کشف و ضبط شد.

شهرستان های آستانه اشرفیه و لاهیجان در شرق استان گیلان قرار دارند.