جاده 10روستای خوزستان همچنان بسته است

اهواز - ایرنا - ارتباط جاده ای 10 روستای بخش چلوی شهرستان اندیکا از توابع اهواز از 9روز پیش به دلیل بارندگی و طغیان رودخانه فصلی 'دره شیران' و 'سرحونی' بسته شده همچنان تردد اهالی به مرکز بخش تنها با استفاده از تراکتور امکان پذیر است.

جاده 10روستای خوزستان همچنان بسته است

عضو شورای اسلامی بخش چلو روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پیگیری های زیادی در این زمینه انجام شده اما مسوولان حل این مشکل دیرینه را تنها از طریق احداث پل ممکن می دانند.

نیاز علی سهرابی افزود: طبق پیگیریهایی که کردیم اداره کل امورعشایر استان خوزستان مطالعات احداث این پل را انجام داده اما هنوز اقدامی برای اجرای آن نشده و این وضعیت برای مردم این روستاها قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: دراین مدت که تردد مردم قطع شده، یک زن باردار به دلیل مسدود بودن راه و خارج شدن تلفن همراه از شبکه، جنین خود را از دست داد.

بخشدارچلو نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: از ابتدای طغیان این رودخانه گزارش کامل این مشکل به مدیریت بحران استانداری ارسال شده و فرماندار نیز از این محل بازدید کرده است.

سعید بلدی افزود: در حال حاضر تردد روستاییان تنها با تراکتور و خودروی کمک دار امکانپذیر است و دستگاه های متولی و مسئول تاکنون جهت بهسازی جاده رگ منار به عنوان جاده جایگزین نیز اقدامی انجام نداده اند.

طغیان رودخانه فصلی دره شیران در این منطقه هر ساله موجب بروز مشکلاتی ازاین دست برای مردم روستاهای مزبور می شود و در اسفندماه سال 1383نیز موجب غرق شدن چهار نفر شد که دوتن از این افراد نجات یافته و دو نفر دیگر جان باختند.

عمق این رودخانه فصلی در برخی نقاط به بیش از یک متر و در موقع بارندگی و طغیان آب به سه متر هم می رسد.

این رودخانه علاوه بر قطع راه ارتباطی 10روستا با بیش از چهار هزار نفر جمعیت، مسیر ییلاق و قشلاق عشایر استان خوزستان را نیز قطع کرده است.

شهرستان اندیکا به سه بخش مرکزی، چلو و آبژدان تقسیم شده و در 186 کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد.