کشف و ضبط افزون بر 22 تن چوب جنگلی قاچاق در گیلان

رشت - ایرنا - مأموران نیروی انتظامی گیلان در عملیات های جداگانه ای، افزون بر 22 تن چوب جنگلی قاچاق از شهرستان های شرق استان کشف و ضبط کردند.

کشف و ضبط افزون بر 22 تن چوب جنگلی قاچاق در گیلان

به گزارش عصر یکشنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، فرمانده نیروی انتظامی رودسر گفت: ماموران انتظامی چابکسر حین گشت زنی به یک دستگاه خودروی وانت حامل بار چوب مشکوک شده و در بازرسی از آن ، چهار تن انواع چوب جنگلی قاچاق از نوع افرا، توسکا، گردو و لرگ کشف و ضبط کردند.

وی ارزش اقتصادی چوب های کشف شده را 70 میلیون ریال عنوان کرد و از معرفی متهم 42 ساله به مقام قضایی خبر داد.

فرمانده نیروی انتظامی لنگرود نیز گفت: ماموران انتظامی بخش اطاقور این شهرستان در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، یک دستگاه خودروی نیسان حامل چوب را متوقف کردند.

سرهنگ مجید نیکوئی با بیان اینکه راننده و سرنشین خودرو فاقد هرگونه مدارک قانونی حمل چوب بودند، افزود: دو متهم 32 ساله دستگیر و 57 اصله چوب قاچاق به وزن 2 تن و 500 کیلوگرم از این خودرو کشف شد.

وی چوب های کشف شده را از نوع ممرز، للکی و توسکا و ارزش اقتصادی آنها را هشت میلیون ریال ذکر کرد.

سرهنگ عیسی روشن قلب فرمانده انتظامی آستانه نیز اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر نگهداری چوب قاچاق در روستای پرکاپشت این شهرستان، مأموران در بازرسی از کارگاه موردنظر، 502 اصله چوب قاچاق از نوع توسکا و اوجا به وزن شش تن کشف و ضبط شد.

فرمانده نیروی انتظامی سیاهکل نیز گفت: ماموران انتظامی پاسگاه بخش دیلمان در راستای طرح مبارزه با کالای قاچاق، از فعالیت فردی در زمینه قاچاق چوب مطلع شده و خودروی کامیون حامل چوب متهم 44 ساله را متوقف کردند.

به گفته سرهنگ حمید محمدی نسب، از خودروی متهم 10 تن چوب جنگلی قاچاق به ارزش اقتصادی 40 میلیون ریال کشف و ضبط شد.