بزرگترین محموله بذر خشخاشِ کشور در سیستان و بلوچستان کشف شد

زاهدان - ایرنا - روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی جنوب شرق سپاه پاسداران اعلام کرد: نیروهای این قرارگاه مستقر در سیستان و بلوچستان موفق به کشف بزرگترین محموله بذر خشخاش کشور در مناطق مرکزی شهر زاهدان شدند.

بزرگترین محموله بذر خشخاشِ کشور در سیستان و بلوچستان کشف شد

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از این روابط عمومی، در پی تماس ‌های تلفنی شهروندان با ستاد خبری سازمان اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان (114) و اشراف اطلاعاتی مناسب سربازان گمنام این سازمان مبنی بر تردد خودرو و برخی افراد مشکوک در مناطق مرکزی شهر زاهدان، رصد و پیگیری این موضوع در دستور کار جدی قرار گرفت.

بر پایه این گزارش، رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی جنوب شرق سپاه پس از تحقیق، بررسی و تایید اخبار مردمی، در اقدامی غافلگیرانه و ضربتی موفق شدند بیش از 13 تن بذرِ خشخاش که در یکی از انبارهای شهرستان زاهدان دپو شده بود را کشف و ضبط کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: این محموله از لحاظ میزان و حجم در سطح کشور بی سابقه و جزو بزرگترین محموله های کشف شده است که در پی این عملیات موفقیت آمیز، شماری از قاچاقچیان نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

قرارگاه قدس نیروی زمینی جنوب شرق سپاه و سازمان اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر عزم جدی رزمندگان و سربازان گمنام اطلاعات سپاه بر مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، از همکاری و اطلاع رسانی صمیمانه شهروندان بصیر و فهیم استان با ستاد خبری 114 قدردانی کردند.