تندباد خسارت سنگینی در خلخال برجا گذاشت

اردبیل - ایرنا - وزش باد شدید فرستنده های تلویزیونی در مناطق مختلف شهرستان خلخال را از کار انداخته و موجب واژگون شدن چند دستگاه کامیون در راه ارتباطی خلخال به اسالم شد.

تندباد خسارت سنگینی در خلخال برجا گذاشت

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خلخال روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از وزش باد شدید با سرعت بیش از 100 کیلومتر در ساعت در طول شب و روز گذشته و پیش از ظهر امروز در گردنه الماس واقع در راه ارتباطی خلخال به اسالم خبرداد.

محمد قربانی افزود: به علت وزش باد شدید عبور و مرور در این راه با کندی مواجه شده و برخی از رانندگان از بیم برخورد اجسام سخت با خودروهای خود در مناطقی که از آرامش نسبی هوا برخوردار است، متوقف شده اند.

چند شاهد عینی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از واژگونی 2 دستگاه کامیون حامل فوم ساختمانی و نیز وارد شدن خسارات ناشی از برخورد اجسام سخت از جمله سنگریزه با خودروهای سواری و شکسته شدن شیشه چند خودرو در مسیر گردنه لرزله در راه ارتباطی خلخال به اسالم در داخل حوزه استحفاظی استان گیلان خبر دادند.

وزش باد شدید در شب گذشته موجب از جا کنده شدن و تخریب دکل ایستگاه تلویزیونی شهر کلور مرکز بخش شاهرود خلخال شده و برنامه های شبکه های تلویزیونی این شهر را قطع کرد.

همچنین برنامه های 20 شبکه تلویزیونی قابل دریافت در خلخال نیز در شب گذشته به مدت یک ساعت قطع شد.

فرامرز فرض الله پور ، رئیس اداره هواشناسی خلخال از وزش باد شدید با سرعت 45 کیلومتر در ساعت در این شهر خبرداد و گفت: شدت باد در پیش از ظهر امروز نسبت به شب گذشته کاهش یافته است.

خلخال در 115 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.