آغاز عملیات جست‌وجو پیکرهای سانحه هوایی یاسوج با 5 تیم

یاسوج - ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پانزدهمین روز عملیات جست وجو و انتقال بقایای پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی یاسوج 5 تیم امداد و نجات هلال احمر با بالگرد به محل سقوط هواپیمای تهران یاسوج اعزام شدند.

آغاز عملیات جست‌وجو پیکرهای سانحه هوایی یاسوج با 5 تیم

سید امرالله جهان بین روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پنج تیم سه نفره در حال انجام عملیات جست وجو و انتقال پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی هستند.

وی افزود: شب گذشته نیروهای امداد و نجات در ارتفاعات دنا مستقر بودند تا بتوانند در پانزدهمین روز جست و جو کار خود را به‌سرعت به پیش ببرند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تیم‌های اعزامی ترکیبی از نیروهای هلال احمر، کوهنوردان حرفه‌ای محلی و کشوری، نیروهای ارتش و سپاه هستند.

وی عنوان کرد: همچنین بامداد امروز سومین گروه از کوهنوردان و یخ نوردان هلال‌احمر استان چهارمحال و بختیاری به سی‌سخت اعزام شدند.

ارتفاع برف در کوه دنا، گردنه بیژن و محل سقوط هواپیمای تهران - یاسوج حدود سه متر گزارش شده است.

هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد هوای روزهای شنبه و یکشنبه را برای انجام عملیات جست و جو مساعد پیش بینی کرده است.

در روزهای گذشته در چند مرحله قسمت‌هایی از پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی تهران - یاسوج پیدا و برای احراز هویت به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شدند.

پرواز شماره 3704 هواپیمای آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح یکشنبه 29 بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.

این هواپیما از نوع ای تی آر 72 پس از 55 دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج ‌شد و در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد و لاشه آن 48 ساعت پس از سقوط پیدا شد.

پنجمین محموله بقایای پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی که در چهاردهمین روز جست وجو توسط امدادگران هلال احمر و تکاوران ارتش پیدا شده بود به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شد.