معدوم‌‌سازی 200 کیلوگرم گوشت و مرغ دررستوران‌ها دماوند و پردیس

تهران – ایرنا - رئیس اداره دامپزشکی شهرستان‌های پردیس و دماوند از معدوم‌‌سازی 200 کیلوگرم گوشت و مرغ دررستوران‌های شهرستان دماوند و پردیس خبر داد و گفت: این اقدام از مسمومیت حدود 2هزار نفر در این 2 منطقه پیشگیری کرد.

معدوم‌‌سازی 200 کیلوگرم گوشت و مرغ دررستوران‌ها دماوند و پردیس

سید علی امامی روز شنبه در حاشیه گشت دامپزشکی به خبرنگاران گفت: امروز با حضور دادستان، مسئولان و روسای ادارات نظارتی طی گشت مشترک بازدیدی از رستوران‌های مطرح شهرستان پردیس داشتیم.

وی گفت: تعدادی از واحدها نسبت به فناوری مواد خام مصرفی خود به‌خوبی اقدام کردند و نظارت دامپزشکی انجام شد.

رئیس اداره دامپزشکی پردیس و دماوند با بیان اینکه متأسفانه تعدادی از واحدها شرایط نگهداری مواد اولیه نامناسبی داشتند، بیان کرد: طی این گشت مشترک مقدار 200 کیلوگرم گوشت و مرغ که شرایط مناسبی برای نگهداری نداشتند،معدوم و مکان آنها مهروموم شدند.

وی با اشاره به اینکه شرایط نگهداری نامناسب مانند تغییر رنگ بو و ظاهری مواد اولیه موجب معدوم سازی مواد شد، گفت: بر اساس گزارش های 100 گرم مواد اولیه آلوده قابلیت ایجاد بیماری گوارشی برای یک انسان سالم را دارد که با معدوم‌کردن 200 کیلوگرم مواد اولیه غذایی از بیمارشدن حدود 2 هزار نفر پیشگیری به عمل آمد.

شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از2بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.