واژگونی مینی بوس حامل دانش آموزان در مازندران 16 زخمی بر جای گذاشت

ساری - ایرنا - مدیر اداره آموزش و پرورش نکا تائید کرد که بر اثر واژگونی یک دستگاه مینی بوس حامل دانش آموزان چند روستای این شهرستان در صبح امروز شنبه ، تمامی سرنشینان این خودرو مصدوم شدند.

واژگونی مینی بوس حامل دانش آموزان در مازندران 16 زخمی بر جای گذاشت

حسین پالار به خبرنگار ایرنا گفت که 16 دانش آموزی که در این مینی بوس حضور داشتند ، دانش آموزان در حال تحصیل در مقطع متوسطه اول در مدرسه شبانه روزی آیت الله محمدی لائینی روستای ' استخرپشت ' بودند.

وی افزود که این دانش آموزان که از روستاهای اطراف سوار مینی بوس شدند تا به مدرسه برسند ، در روستای ' شیت ' دچار حادثه شدند.

پالار گفت که پس از وقوع این حادثه ، نیروهای اورژانس به محل اعزم شدند و دانش آموزان مصدوم را به بیمارستان امام حسین شهر نکا منتقل کردند.

مدیر آموزش و پرورش افزود : اقدامات تشخیصی درمانی از قبیل سی تی اسکن و عکسبرداری برای این دانش آموزان انجام شد و در حال حاضر 10 دانش آموز پس از اطمینان حاصل کردن پزشکان از سلامتی آنان از بیمارستان مرخص شدند و بقیه نیز پس از انجام کارهای درمانی لازم ترخیص خواهند شد.

وی تردد دانش آموزان به مدارس شبانه روزی در منطقه محروم و کوهستانی هزارجریب را از جمله مشکلات آموزش و پرورش شهرستان نکا برشمرد و گفت : راههای دسترسی به منطقه کوهستانی هزار جریب ، راه پرپیچ و خم است و مینی بوس حامل دانش آموزان در داخل کانالی در حاشیه جاده واژگون شد .

اورژانس مازندران نیز در گزارش خود اعلام کرد که این حادثه ساعت حوالی 9 امروز به مرکز پیام اورژانس استان اطلاع داده شد.

در این گزارش آمده است که پس از دریافت گزارش ، چهار دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند و مصدومان را پس از اقدامات اولیه در محل ، به بیمارستان امام حسین (ع) نکا انتقال دادند.

بر اساس گزارش اورژانس مازندران ، وضعیت هیچ یک از مصدومان این حادثه وخیم نبوده است .

شهرستان 120 هزار نفری نکا دارای 18 هزار و 500 دانش آموز است که در 173 مدرسه با 710 کلاس درس مشغول تحصیل هستند.

بخش هزارجریب نکا از جمله مناطق محروم مازندران است که به علت نبود امکانات و زیرساخت های اولیه در چند دهه گذشته از جمعیت تهی شده است و هم اکنون دانش آموزان منطقه مجبورند برای حد نصاب رسیدن تشکیل کلاس های درس ، در مدارس شبانه روزی درس بخوانند.

این بخش بر اساس گزارش فرمانداری نکا با 63 روستا ، حدود 14 هزار نفر جمعیت دارد.