83 نفر در پیست اسکی سپیدان مصدوم شدند

شیراز- ایرنا- سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس گفت: 83 نفر حین تفریح و استفاده از اسکی و تیوب در پیست اسکی سپیدان، جمعه دچار مصدومیت شدند.

83 نفر در پیست اسکی سپیدان مصدوم شدند

محمد جواد مرادیان، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دیروز در این منطقه 83 نفر دچار مصدومیت شدند 60 نفر از مصدومان به شکل سرپایی مداوا شدند، 14 نفر به بیمارستان سپیدان اعزام شدند و 9 نفر شخصا به بیمارستان های سپیدان (هشت نفر) و نمازی شیراز (یک نفر) مراجعه کردند.

وی گفت: از 22 مصدومی که به بیمارستان سپیدان اعزام شدند یا مراجعه داشتند، 9 نفر با اتوبوس آمبولانس و آمبولانس به بیمارستان شهید رجایی شیراز منتقل شدند.

مرادیان بیان کرد:‌با توجه به بارش برف و استقبال گسترده شهروندان از پیست سپیدان، دیروز جمعیت بسیار زیادی در این منطقه حضور داشتند که تعدادی از آنها در اثر بی احتیاطی و برخورد با یکدیگر و موانع دچار آسیب و جراحاتی شدند.

وی ادامه داد: با توجه به حضور مردم در این مجموعه، نیروهای اورژانس نیز برای خدمات رسانی به شهروندان و امداد رسانی به مصدومان در منطقه سپیدان حضور یافتند.

برخی از افرادی که در پیست های اسکی سپیدان شامل پیست اردکان و پولادکف حاضر می شوند، اقدام به تیوب سواری یا خارج از معیارها اقدام به اسکی می کنند که منجر به بروز حوادث می شود.

شهرستان سپیدان به مرکزیت اردکان در 80 کیلومتری شمال غرب شیراز واقع است.