اعزام 7 گروه جست وجو به ارتفاعات دنا

یاسوج - ایرنا- معاون عمرانی استاندار و جانشین رئیس ستاد بحران کهگیلویه وبویراحمد گفت: چهاردهمین روز عملیات جست وجو و انتقال جانباختگان سانحه هوایی تهران - یاسوج، با اعزام 7 گروه تخصصی در ارتفاعات دنا آغاز شد.

اعزام 7 گروه جست وجو به ارتفاعات دنا

عزیز فیلی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینک 6 گروه سه نفره با 2 بالگرد به محل سقوط هواپیما اعزام شده و در حال انجام عملیات جست وجو و انتقال پیکرها هستند.

وی افزود: یک گروه 3 نفره از متخصصان و کارشناسان هم به همراه نیروهای امدادی برای یافتن جعبه سیاه به محل سقوط هواپیما اعزام شده است.

معاون عمرانی استاندار و جانشین رئیس ستاد بحران کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: این گروه متخصص تلاش می کنند که در کمترین زمان جعبه سیاه هواپیما را پیدا کنند.

وی عنوان کرد: همچنین 2 گروه اعزامی به محل سانحه هوایی، شنبه شب در آنجا مستقر خواهند شد.

ارتفاع برف در کوه دنا، گردنه بیژن و محل سقوط هواپیمای تهران - یاسوج حدود سه متر گزارش شده است.

هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد هوای روزهای شنبه و یکشنبه منطقه را برای انجام عملیات جست و جو مساعد پیش بینی کرده است.

در روزهای گذشته در چند مرحله قسمت‌هایی از پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی تهران - یاسوج پیدا و برای احراز هویت به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شدند.

پرواز شماره 3704 هواپیمای آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح یکشنبه 29 بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.

این هواپیما از نوع ای تی آر 72 پس از 55 دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج ‌شد و در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد.

لاشه هواپیما 48 ساعت پس از سقوط پیدا شد.

چهارمین محموله بقایای پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی که در سیزدهمین روز جست وجو توسط امدادگران هلال احمر و تکاوران ارتش پیدا شده بود به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شد.