کشف سه محموله جداگانه قاچاق در رودسر گیلان

رشت - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی رودسر از کشف و ضبط سه محموله جداگانه کالای قاچاق در این شهرستان خبر داد.

کشف سه محموله جداگانه قاچاق در رودسر گیلان

به گزارش عصر پنجشنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، سرهنگ رمضانعلی پورقاسم گفت: ماموران انتظامی ایست بازرسی چابکسر در محور ورودی استان، هنگام بررسی خودروهای عبوری به یک دستگاه نیسان باری مشکوک شده و در بازرسی از آن، چهار هزار و 816 عدد انواع لوازم برقی قاچاق کشف و ضبط کردند.

وی ارزش اقتصادی کالاهای کشف شده را حدود یکصد میلیون ریال عنوان و اضافه کرد: متهم 26 ساله این پرونده نیز به مراجع قضایی معرفی شد.

فرمانده نیروی انتظامی رودسر اضافه کرد: ماموران ایست بازرسی حین کنترل محورهای مواصلاتی، به یک دستگاه وانت پراید مشکوک شده و در بازرسی از آن، پنج هزار و 400 عدد انواع ست سرم ساخت کشور چین کشف کردند.

وی با بیان اینکه این محموله فاقد مدارک گمرکی بود، ارزش اقتصادی آن را 70 میلیون ریال عنوان و تصریح کرد: راننده 28 ساله این خودرو قصد انتقال این محموله قاچاق از شرق کشور به داخل استان را داشت که دستگیر شد.

فرمانده نیروی انتظامی رودسر همچنین گفت: ماموران انتظامی ایست بازرسی چابکسر در ادامه طرح تشدید کنترل خودروهای عبوری و جلوگیری از ورود و خروج کالای قاچاق، به یک دستگاه خودروی باری مشکوک شده و در بازرسی از آن، 720 کیلو تخمه خارجی قاچاق فاقد مدارک گمرگی کشف و ضبط کردند.

سرهنگ پورقاسم ارزش کالای کشف شده را 80 میلیون ریال ذکر و اضافه کرد: راننده 29 ساله برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شد.

رودسر در 75 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و بخش چابکسر این شهرستان، ورودی به گیلان از استان مازندران محسوب می شود.