تلاش امدادگران برای ورود به منطقه سقوط هواپیما تهران - یاسوج

یاسوج - ایرنا- معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تلاش عوامل و نیروهای امدادی برای اعزام به ارتفاعات دنا و آغاز عملیات جست و جو پیکر جانباختگان سانحه هواپیمای تهران- یاسوج در دوازدهمین روز از بروز این حادثه برای بار دوم و به دلیل شرایط نامساعد جوی بی‌نتیجه ماند.

تلاش امدادگران برای ورود به منطقه سقوط هواپیما تهران - یاسوج

صبح امروز (پنجشنبه) نیروها و عوامل امدادی اعم از هوایی و زمینی آماده اعزام به منطقه سقوط هواپیما در ارتفاعات قله پازن پیر بودند که شرایط نامساعد جوی مانع این مهم شد.

عزیز فیلی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: یک فروند بالگرد حامل نیروهای امدادی هلال احمر و تکاوران ارتش ساعتی پیش به ارتفاعات دنا اعزام شد که تراکم ابر، مه غلیظ و وزش باد شدید اجازه فرود آمدن به این بالگرد حتی تا ارتفاع سه هزار متری را نداد.

وی تصریح کرد: 9 تیم سه نفره امدادی متشکل از تکاوران ارتش و هلال احمر آماده انجام عملیات جست و جو در صورت بهبود شرایط هستند.

معاون عمرانی استاندار و جانشین ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته گفته بود که عملیات جست و جو برای یافتن پیکرهای جان باختگان و همچنین جعبه سیاه هواپیما تهران- یاسوج پس از وقفه‌ای 2 روزه به دلیل شرایط نامساعد جوی، فردا پنجشنبه از سر گرفته می‌شود.

پرواز شماره 3704 هواپیمایی آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح روز یکشنبه 29 بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.

این هواپیما از نوع ای تی آر 72 پس از 55 دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج می‌شود و بر اساس اعلام اورژانس خبر سقوط این هواپیما در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم اعلام شد.

این هواپیما هر روز یک پرواز از تهران به یاسوج و یک پرواز بر عکس داشت که به‌طور میانگین 50 تا 60 مسافر حمل می‌کرد.

اگرچه لاشه هواپیما 48 ساعت پس از سقوط، پیدا شد اما به دلیل شرایط نامناسب هوا عملیات جست و جو و انتقال پیکر جانباختگان ناتمام مانده است.