فرمانداران و بخشداران وقت خود را صرف توسعه حوزه مدیریتی خود کنند

رباط کریم- استاندار تهران گفت: همه فرمانداران و بخشداران باید وقت خود را مصروف و معطوف به توسعه شهرستان و بخش متبوع خود کنند و در این مسیر راه اندازی اتاق های فکر در شهرستان ها مطلوب است.

فرمانداران و بخشداران وقت خود را صرف توسعه حوزه مدیریتی خود کنند

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدحسین مقیمی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع نخبگان شهرستان رباط کریم در سالن اجتماعات آموزش و پرورش این شهرستان طی سخنانی ضمن تاکید بر هم دلی، همکاری و پویایی و نشاط در جامعه، گفت: برای پیشرفت نیاز به هم دلی داریم.

وی بر استفاده از همه تفکرات و گرایش های سیاسی تاکید کرد و گفت: این اقدام حرکتی رو به جلو است، که باید در بخش های اقتصادی، فرهنگی و صنعتی از خرد جمعی و مشارکت بیشتر مردم بهره مند شد، چرا که مشارکت حداکثری مردم در حوزه های مختلف یکی از محور های توسعه پایدار است.

استاندار تهران ادامه داد: کشور ما به واسطه اعمال فشار و تحریم های ظالمانه در بخش اقتصادی با کمبودهایی روبرو است و اگر دولت بخواهد همچنان به امر تصدی گری مبادرت کند و مردم مشارکتی فعال در بخش های مختلف نداشته باشند ،نتایج مطلوبی حاصل نخواهد شد، یکی از ثمره های انقلاب اسلامی استقلال سیاسی و فرهنگی است، اگر بخواهیم در زمینه اقتصادی هم استقلال داشته باشیم راهی جز تلاش مضاعف،مشارکت بیشتر مردم در عرصه های اقتصادی و کاهش نقش تصدی گری دولت نداریم.

نماینده عالی دولت در استان تهران لازمه رسیدن به پیشرفت های صنعتی را همدلی و هم زبانی بین همه ی مردم دانست و تاکید کرد: همه فرمانداران و بخشداران باید وقت خود را مصروف و معطوف به توسعه شهرستان و بخش متبوع خود کنند و در این مسیر راه اندازی اتاق های فکر در شهرستان ها بسیار مطلوب است.

مقیمی افزود: اگر بتوانیم بر اساس همه تفکرات شهرستان را اداره کنیم و تصمیماتی مبتنی بر خرد جمعی اتخاذ کنیم حرکتی رو به جلو داشته ایم، موفق خواهیم شد.

باید روحیه امید و نشاط را در باور و ذهن جوانان زنده نگه داریم

استاندار تهران گفت: آسیب های اجتماعی امروز یکی از چالش های پیشروی دولت است، زیبنده جامعه ی اسلامی ما نیست که طلاق،اعتیاد و حاشیه نشینی رو به افزایش باشد و در این راه نقش نخبگان در رفع مشکلات جامعه برجسته و تعیین کننده است، شاید اثر هنری که یک هنرمند خلق می‌کند، تأثیر بسزایی در معرفی و توسعه منطقه خود داشته باشد.

مقیمی گفت: یک هنرمند با خلق یک اثر هنری و یا یک نوشته ادبی می تواند منشأ اثر و ایجاد تحول در جامعه باشد، امروز باید روحیه امید و نشاط را در باور و ذهن جوانان زنده نگه داریم واجازه دهیم مردمی که معتقد به شعائر مذهبی و آموزه های دینی هستند در چاچوب ارزش های اسلامی کمی آزادتر و راحت تر زندگی کنند.

وی اضافه کرد: مردم ایران، مردمی هوشمند هستند، که در بزنگاه های تاریخی آگاهانه وارد صحنه شدند، ملت ایران در همه عرصه های سیاسی گوش به فرمان رهبر وارد عرصه های مختلف شدند و افتخارآفرینی کرده اند، خوشبختانه امروز کشور ما در مسیر سیاسی توسعه مطلوبی را شاهد بوده است.

مقیمی افزود: مردم کشور ما در شرایط دشوار تصمیمات درست می گیرند قطعأ در زندگی فردی و اجتماعی خود هم می توانند به درستی تصمیم بگیرند.