شناسایی و دستگیری جاعلان اسکناس و چک پول های تقلبی در لاهیجان

رشت - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی لاهیجان از دستگیری 2 جاعل حرفه ای اسکناس و کشف بیش از 110 میلیون ریال چک پول جعلی در این شهرستان خبر داد.

شناسایی و دستگیری جاعلان اسکناس و چک پول های تقلبی در لاهیجان

به گزارش عصر چهارشنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، سرهنگ محمود قاسمی گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر ورود اعضای یک باند حرفه ای جعل پول و اسکناس با مقادیر زیادی پول جعلی از استان های غربی به استان گیلان ، پلیس آگاهی شهرستان، با تعقیب سرنخ ها مخفیگاه 2 متهم این پرونده را شناسایی کرد.

وی با اشاره به دستگیری متهمان 45 و 39 ساله در مخفیگاهشان بیان داشت: در بازرسی از مخفیگاه این دو متهم، 110 میلیون ریال چک پول تقلبی، 3 عدد مهر جعلی بانک و 502 عدد تارهای نخی جعلی اسکناس کشف و ضبط شد.

سرهنگ قاسمی با تاکید بر اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند، از شهروندان خواست هنگام انجام هر نوع فعالیت مالی، به هشدارهای پلیس دقت و توجه کامل داشته باشند.

وی همچنین افزود: در پی وقوع چندین فقره کیف قاپی طی چند ماه اخیر در سطح شهرستان با شیوه و شگردی خاص، رسیدگی به این پرونده در دستور کار پلیس شهرستان قرار گرفت.

سرهنگ قاسمی ادامه داد: ماموران انتظامی لاهیجان با تحقیقات گسترده، بازدید فنی صحنه های جرم ، دوربین های مدار بسته محل وقوع سرقت و برقراری گشت های هدفمند بصورت محسوس و نامحسوس موفق به کشف سرنخ هایی از سارق احتمالی این پرونده شدند.

وی با اشاره به دستگیری سارق در مخفیگاهش تصریح کرد: متهم در بررسی فنی پلیس به چهار فقره کیف قاپی در سطح شهرستان اعتراف کرد.

شهرستان لاهیجان با دو بخش مرکزی و رودبنه، در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.