برف سنگین و یخبندان انگلیس را فلج کرد

لندن - ایرنا - بارش سنگین برف و یخبندان در انگلیس، شبکه حمل و نقل بیشتر مناطق این کشور را از روز گذشته (دوشنبه) مختل کرده و موجب تعطیلی صدها مدرسه شده است.

برف سنگین و یخبندان انگلیس را فلج کرد

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، پلیس انگلیس اعلام کرد که براثر یخ‌زدگی خیابان‌ها، 2 تصادف در منطقه لینکونشایر و کمبریج شایر رخ داده که در نتیجه چهار نفر جان باختند.

همچنین تصاویر منتشرشده در فضای مجازی حاکی از راه بندان های طولانی در اتوبان‌های خارج از شهر به‌ویژه در مناطق جنوب شرقی انگلیس است.

شماری از شرکت‌های ریلی نیز خدمات خود را به دلیل بدی شرایط آب‌وهوا متوقف و شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز» نیز دست‌کم 60 پرواز خود را از فرودگاه هیترو لندن لغو کرده است.

گزارش‌های منتشرشده از مناطق جنوب شرقی انگلیس حاکی از بارش برف تا ارتفاع 10 سانتی‌متر است و سازمان هواشناسی انگلیس برای این مناطق هشدار نارنجی اعلام کرده است.

هشدار نارنجی بدین معناست که شرایط آب و هوایی به حدی است که بیم خطر جانی وجود دارد.

این سازمان همچنین برای بخش‌های وسیعی از اسکاتلند و ولز هشدار زرد اعلام کرده و پیش‌بینی نمود که این وضعیت تا آخر هفته ادامه خواهد داشت.

منابع انگلیس می‌گویند که شدت سرمای هوا در این کشور در پنج سال گذشته بی‌سابقه است.

شرایط بد آب و هوایی انگلیس ناشی از نفوذ یک جبهه هوای سرد قطبی از سمت سیبری است که در انگلیس آن را «هیولای شرق» نام‌گذاری کرده‌اند.