وعده ها و حرف های مسئولان نظام با عملشان یکی نیست

بجنورد- رئیس اندیشکده یقین گفت: وعده ها و حرف های مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران با عملشان یکی نیست.

وعده ها و حرف های مسئولان نظام با عملشان یکی نیست

به گزارش خبرنگار مهر ، حسن عباسی بعدازظهر دوشنبه در جمع دانشجویان و فعالان عرصه سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی که در محل دانشگاه بجنورد برگزار شد، با بیان اینکه ناکارآمدی مسئولان به علت این است که حرف ها و وعده های آنان با عملشان همخوانی ندارد، اظهار کرد: در حال حاضر چهار میلیون دانشجو و ۷۰ هزار استاد در کشور مشغول به فعالیت هستند، جای سوال دارد و قانع کننده نیست که آقایان می گویند اصلاح زیر ساخت ها امکان پذیر نیست؛ در پاسخ به آنان باید گفت که کم کاری کرده اید.

عباسی افزود: جای تاسف دارد که رئیس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران می گوید نمی شود علم دینی تولید کرد.

آغاز موج ناامیدی در بین مردم

وی با بیان اینکه توسعه اقتصادی یک‌جانبه سبب روی کار آمدن توسعه سیاسی و اصلاحات شد، تصریح کرد: در سال ۹۲ مسئله امید روی کار آمد که تنها سه سال پایدار بود اما کم کم و امروز موج ناامیدی در بین مردم جامعه شکل گرفته است.

رئیس اندیشکده یقین با تاکید به دانشجویان و جوانان اعلام کرد: در آینده نزدیک شاهد زلزله عظیمی در علوم دانشگاهی خواهید بود چرا  که بی‌ثباتی عجیبی درزمینه های علمی به وجود می‌آورند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به سپری شدن ۳۹ سالگی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: دشمنان نظام نمی توانند پیشرفت و توسعه ایران را ببینند به طوری که جان بولتون آمریکایی گفت انقلاب اسلامی  ۴۰ سالگی خود را نخواهید دید.

وی تصریح کرد: همچنین سعودی‌ها و اسرائیلی‌ها با اقدامات خود گمان دارند که می توانند ایران را تضعیف کنند در حالی که با این حرکات ذات حقیقی خود را به جهانیان نشان می دهند.

وی در ادامه مطرح کرد: در زمان پیامبران الهی و ائمه معصوم(ع) مردم با وجود آگاهی از معصوم بودن آنان، پشتیبان ولی نبودند، اما امروز مردم  پشتیبان ولایت‌فقیه هستند و سازوکار کشور را با دیانت خود پیش برده اند و انقلاب اسلامی ایران توانست رکورد ۳۹ سالگی خود را بزند.

رئیس اندیشکده یقین بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران صرفا به علت وجود ولی‌فقیه نیست که ۳۹ سال دوام آورده است، اگر به تاریخ برگردیم می بینیم پیامبران و امامان به علت نداشتن پشتیبان و امت نتوانستند ۳۹ سال دوام بیاورند.

عباسی اضافه کرد: علیرغم اغتشاشات، آسیب ها و تهدیدات در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه امسال شاهد حضور ۵۵ میلیون نفری مردم در سراسر کشور بودیم.

وی اظهار کرد: با وجود گرانی، بیکاری و مشکلات دیگر در جامعه تنها ایمان قلبی مردم سبب پایداری نسبت به انقلاب شده و همین امر ۳۹ سال انقلاب اسلامی ایران را مقاوم نگاه داشته است.

وی با بیان اینکه روی کار آمدن دونالد ترامپ سبب آغاز جنگ‌های هیبریدی یعنی فعال‌سازی گسل‌ها و شکاف‌های اجتماعی علیه ایران در طول ۶ ماه اخیر شد، گفت: نمونه این جنگ ها را در اغتشاشات اخیر شاهد بودیم که توسط عده ای ضد انقلاب به وجود آمد که کمتر از یک هفته به طور کامل سرکوب شد.

مسئولان بی کفایت از مردم عذرخواهی و طلب بخشش کنند

رئیس اندیشکده یقین در ادامه به عذرخواهی مقام معظم رهبری طی هفته گذشته اشاره کرد و گفت: ایشان به علت اجرا نشدن عدالت در جامعه چنین حرفی را بر زبان آوردند، اما این عذرخواهی باید از دهان مدیران و مسئولان بی‌کفایت کشور شنیده می شد و از مردم طلب بخشش می کردند.

عباسی با ابراز تاسف اظهار کرد: علیرغم هشدارهای مداوم مقام معظم رهبری به منظور اجرای عدالت در جامعه اما گوش شنوایی وجود ندارد.

وی در ادامه به قدرت ایران در ساخت موشک‌های بالستیک و ناتوانی در عرصه تولید خودروی باکیفیت ملی اشاره کرد و گفت: تنها راه ساخت خودروی باکیفیت در کشور برخورد جدی و همانند آن فرد نظامی که بهترین موشک بالستیک را می‌سازد باید پاسپورت مدیران شرکت های خودرو ساز را گرفت.

رئیس اندیشکده یقین همچنین با اشاره به پشت گوش انداختن سخنان مراجع تقلید در خصوص سیستم ربوی بانک‌های کشور، مطرح کرد: گویا مسئولان نظام و مجلس به سیستم ربوی بانک‌ها اعتقادی ندارند که همین امر برکت را از کشور برده است.

عباسی اضافه کرد: آقایان به خود بیایند چرا که خشک‌سالی، زلزله‌ها و بلایای طبیعی نشانه ای از ربوی بودن بانک ها و شاید دیگر اقدامات باشد.