العبادی: جهان را از خطر داعش نجات دادیم/ عون: از وحدت عراق حمایت می‌کنیم

ایلنا: نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که در دیدار با رئیس‌جمهوری لبنان رویکرد عراق برای توسعه منطقه را ارائه کردیم.

دیدار نخست‌وزیر عراق و رئیس‌جمهوری لبنان در بغداد؛

العبادی: جهان را از خطر داعش نجات دادیم/ عون: از وحدت عراق حمایت می‌کنیم

نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که در دیدار با رئیس‌جمهوری لبنان رویکرد عراق برای توسعه منطقه را ارائه کردیم.

به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، دفتر نخست‌وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر این کشور، روز سه‌شنبه در بغداد از «میشل عون» رئیس‌جمهوری لبنان و هیات همراهش استقبال کرد.

در این بیانیه آمده است، در دیدار العبادی و عون راه‌های تقویت همکاری‌های دوجانبه عراق و لبنان در تمامی عرصه‌ها، تبادلات تجاری و رویکرد عراق برای آینده منطقه و اوضاع آنن و همچنین پیروزی‌های چشمگیر نیروهای عراقی در نبرد با داعش و دور کردن خطر تروریسم از منطقه و جهان مورد رایزنی قرار گرفت.

در ادامه تاکید شده است که نخست‌وزیر عراق و رئیس‌جمهوری لبنان درباره تقویت همکاری‌ها میان دو کشور برادر در حوزه‌های اقتصادی، تجاری، بازسازی‌ها و دیگر موارد تبادل‌نظر کردند.

طبق این بیانیه، العبادی عنوان کرد که عراق و لبنان با خطر تروریسم و تلاش‌های گروهک‌های تروریستی و طائفه‌گرا برای نابودی‌‌شان مواجه هستند ولی این گروهک‌های تروریستی موفق به اجرای طرح‌های خود نشده‌اند.

العبادی گفت: «ما در عراق با ایجاد وحدت بر داعش پیروز شده و کمر آن را شکستیم و کشور، منطقه و تمامی جهان را از این خطر نجات دادیم.»

العبادی افزود: «ما رویکرد عراق برای توسعه در منطقه را ارائه و بر ضرورت ادامه یافتن تلاش‌های مشترک دو کشور در این خصوص تاکید کردیم.»

از سوی دیگر، میشل عون «بر حمایت دولت و مردم لبنان از وحدت و یکپارچگی ارضی عراق تأکید و پیروزی‌های نیروهای امنیتی عراق در نبرد با داعش را به مردم این کشور تبریک گفت»

رئیس‌جمهوری لبنان گفت: «در این دیدار تقویت همکاری‌های دوجانبه و تبادل اطلاعات و نیز مساله تروریسم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.»