شمارش معکوس برای اعدام پستچی قلابی متجاوز

مردی که با جعل‌ عنوان پستچی وارد ساختمان‌های مسکونی می‌شد و به زنان تعرض می‌کرد، به‌زودی به دار آویخته خواهد شد. پرونده این مرد که اتهام ٤٠ فقره تجاوز به‌عنف در آن به ثبت رسیده، بعد از تأیید حکم اعدام از دیوان عالی کشور به دادسرا بازگشته است.

به گزارش شرق، این خبر را غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران، داد و افزود: حکم این پرونده صادر شده و پس از تأیید در دیوان عالی کشور برای اجرا به دادسرای تهران بازگشته است که دادسرا باید فرایند اجرای حکم را پیگیری کند. زن جوانی مرداد سال ۹۱ با مراجعه به کلانتری ۱۱۰ شهدا اعلام کرد که از سوی مردی مورد آزار قرار گرفته و این مرد با تهدید چاقو اقدام به سرقت گردنبندش در آسانسور مجتمع مسکونی محل سکونتش واقع در میدان شهید محلاتی کرده است. در اظهارات این شاکی عنوان شده بود: «در ساعت ١٧:٤٥ روز اول مرداد سال ۹۱ زنگ آیفون زده شد و جوانی حدودا ۲۵ساله با معرفی خود به‌عنوان «مأمور پست» مدعی شد که قصد تحویل‌دادن یک بسته پستی را دارد و من هم به قصد تحویل‌گرفتن بسته پستی سوار آسانسور شدم؛ اما زمانی که به طبقه همکف رسیدم و قصد داشتم از آسانسور خارج شوم، ناگهان این فرد را در پارکینگ مشاهده کردم و این درحالی بود که پیش از آن به هیچ عنوان درِ ورودی مجتمع را برای او باز نکرده بودم.

هنوز از آسانسور پیاده نشده بودم که مرد جوان من را مقابل درِ آسانسور نگه داشت و در حالی‌که اجازه بسته‌شدن درِ آسانسور را نمی‌داد، با چاقو تهدید کرد که اگر مانع از سرقت شوم، من را مورد آزار قرار خواهد داد و نهایتا پس از سرقت گردنبند و مجروح‌کردن گردنم به‌سرعت از مجتمع خارج و با یک دستگاه موتورسیکلت مشکی‌رنگ از محل متواری شد».کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران با بررسی شکایت‌های مشابه، تعداد دیگری از شاکیان را شناسایی کردند که در این پرونده‌ها نیز متهم به بهانه تحویل‌دادن بسته پستی و با مراجعه به مجتمع‌های مسکونی دارای آسانسور، به شیوه مشابه اقدام به سرقت طلا و جواهرات و تلاش برای آزارواذیت آنان کرده بود.سرانجام با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه متهم پرونده در یکی از روستا‌های شهرستان صومعه‌سرا مورد شناسایی قرار گرفت و کارآگاهان در ساعت ۲۲ نوزدهم دی‌ماه سال ۹۲، وی را در یک درگیری دستگیر کردند. یافته‌های پلیس درباره زندگی خصوصی این مرد نشان داد او دو همسر و دو فرزند دارد که با همسر اولش ۱۰ سال و با همسر دومش پنج‌ سال قبل از بازداشت ازدواج کرده بود.

او به شیشه اعتیاد داشت و قبلا در زمینه امور ساختمانی فعالیت می‌کرد و از این راه پول کلانی به دست آورده بود. به‌این‌ترتیب پرونده اتهامی او به جریان افتاد. در کیفرخواست صادره برای متهم ۳۱ساله، ۴۰ مورد تعرض جنسی ثبت شده است. این پرونده در دادگاه انقلاب مورد رسیدگی قرار گرفت و دادگاه متهم را مفسد فی‌الارض تشخیص داد و به اعدام محکوم کرد که درنهایت پرونده پستچی قلابی متجاوز پس از تأیید حکم اعدام در دیوان عالی کشور برای اجرا به دادسرا بازگشت.

گزارش مشکل
پستچیآسانسورسرقت